м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про ситуацію в галузі соціального захисту населення

Щотижня директором департаменту соціального захисту населення Тетяною Масік представляється інформацію міському голові щодо ситуації в галузі соціального захисту населення на території Сумської міської територіальної громади.

Відтак, за минулий тиждень у департаменті надано 8195 послуг соціального характеру, що стосувалися переважно оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги (з початку року надано понад 164 тисячі послуг, у тому числі з 24 лютого – 137 тисяч). Зокрема:

  • у Громадській приймальні та на робочому місці департаменту в ЦНАПі прийнято 1619 громадян, із яких 843 надали відповідні документи для оформлення різних видів соціальної допомоги та компенсацій (з початку року прийнято 34016 осіб, у тому числі з 24 лютого – 27212 мешканців)
  • опрацьовано 196 пакетів документів, наданих через скриньки для документів (з початку року – 6992 пакети документів, у тому числі з 24 лютого – 3 375 документів)
  • в телефонному режимі надано 2223 консультацій з різних питань соціального захисту (всього за телефонами з питань діяльності департаменту надано майже 49 тисяч консультацій, у тому числі за час війни надано 39 тисяч консультацій)

До департаменту продовжують надходити звернення щодо видачі довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, оформлення допомоги на проживання та видачі гуманітарної допомоги ВПО.  Протягом звітного періоду оформлено документи, взято на облік та видано відповідні довідки 639 особам (за час війни обліковано 9526 осіб, всього у департаменті обліковується 14091 ВПО). Проводиться видача гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб від міжнародної організації AVSI: 5200 осіб отримали продуктові набори.

Завершена робота по 1622 домогосподарствам, по яким були виявлені прострочені борги по оплаті за ЖКП, що не давало їм права на автоматичний розрахунок розміру субсидії з травня. Представники всіх домогосподарств були повідомлені, що у разі документального підтвердження погашення заборгованості протягом двох місяців з моменту повідомлення, визначення права на призначення житлової субсидії буде можливе з травня 2022 року. В результаті проведеної роботи, по 457 домогосподарствам поновлено надання субсидії з травня і здійснено нарахування даної допомоги в липні за 3 місяці (травень, червень, липень).

Всього ж нараховано житлової субсидії за липень представникам 10300 домогосподарств на 3,7 млн. гривень.

Також проведено нарахування пільг на оплату за житлово-комунальних послуг – нараховано 11920 особам на 5,6 млн. гривень, та виплачена державна допомога за липень по додатковим відомостям 301 одержувачу на 1,6 млн. гривень.

Співпрацюємо з реабілітаційними установами щодо оформлення документів дітей з інвалідністю для направлення їх на реабілітацію відповідно до ПКМУ від 27.03.2019 № 309. Департаменту на ці цілі виділено 1,7 млн. гривень, яких має вистачити на реабілітацію 100 дітей: протягом звітного періоду оформлено 15 договорів, направлено на реабілітацію 19 дітей з інвалідністю (всього з початку року оформлено 59 договорів, направлено на реабілітацію 44 дитини).

Також розпочато оздоровчий процес для пільгової категорії громадян із надання послуг санаторно-курортного лікування. Питання оздоровлення опрацьовується з 20 оздоровчими закладами України, які переважно розташовані у західних регіонах. Департаменту виділено майже 3 млн. гривень для оздоровлення 253 осіб. Всього на обліку перебуває 1 733 особи пільгових категорій. Із 500 осіб, з якими вже опрацьовано питання санаторно-курортного лікування, на разі виявили бажання оздоровитися 129 осіб та 18 направлено до санаторіїв.