На належному рівні в умовах воєнного стану організовано прийом мешканців громади з різних питань соціального захисту, вживаються всі заходи по своєчасній підготовці документів для призначення та виплати державних та місцевих соціальних гарантій.
Протягом звітного періоду надано 3 532 послуги соціального характеру (з початку року – 259 тисяч послуг, в тому числі з 24 лютого – 230 тисяч) щодо оформлення документів для призначення та виплати різних видів державної та місцевих допомог, а також з питання отримання гуманітарної допомоги, з них:
Оформлено довідки про взяття на облік 165 внутрішньо переміщеним особам, які прибувають до нашої громади з районів проведення бойових дій чи тих, які перебувають в окупації (оточенні) (за час війни обліковано 16 208 осіб, всього ж як внутрішньо переміщені особи на обліку перебуває 20 773 чол., в тому числі за допомогою ДІЇ зареєструвалися по нашій громаді 3 773 переселенці).
Отримано 57 актів про не підтвердження факту проживання внутрішньо переміщених осіб за адресами, які ними вказувалися при оформленні державної допомоги на проживання (всього надійшло вже 143 акти, по яким місце проживання ВПО не підтверджено). Перевірки проводяться Національною соціальною сервісною службою України з подальшим опрацюванням та прийняттям рішення департаментом. У разі, якщо внутрішньо переміщена особа, проживання якої не підтвердили працівники даної служби, не з’явиться протягом 10 днів до департаменту, останній приймає рішення про припинення виплати допомоги на проживання даній особі. У разі відвідування департаменту у визначений термін, працівники останнього проводять ідентифікацію внутрішньо переміщеної особи. Протягом минулого тижня ідентифіковано 17 внутрішньо переміщених осіб (всього ідентифікацію пройшла 51 особа), по 22 особам, які не з’явилися у визначений термін, прийнято рішення про припинення виплати допомоги з грудня 2022 року (всього вже припинено виплати допомоги по 26 особам).
Продовжуємо тісно співпрацювати із 180 членами сімей 88 загиблих Захисників України: сім’ям надаються роз’яснення щодо їх прав та порядку встановлення відповідного статусу, який в подальшому надає право на отримання пільг та інших соціальних гарантій. В результаті, на сьогодні 84 членам сімей видані посвідчення членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби (протягом звітного періоду посвідчення отримали 2 особи), департаментом видано посвідчення члена сім’ї загиблого 67 особам (протягом звітного періоду – 4 особи). Іншим департаментом надана допомога у зборі необхідних документів від військових частин. Сприяли в оформленні документів для отримання пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги 89 членам сімей загиблих Захисників України.