м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про роботу опікунської ради при органі опіки та піклування Сумської міської ради

Внаслідок інтелектуальної недостатності або стійких психічних розладів є особи, які не усвідомлюють значення своїх дій та не можуть керувати ними, чим наражають своє життя та життя оточуючих на небезпеку.

З метою вирішення соціально-побутових питань, захисту майнових прав та інтересів таких громадян шляхом встановлення опіки над ними в місті Суми діє опікунська рада при органі опіки та піклування, до складу якої входять представники різних служб: охорони здоров’я, психіатричної допомоги, соціального захисту, а також депутати міської ради та представники громадських організацій. Головою опікунської ради визначено заступника міського голови Віру Мотречко.

На черговому засіданні, яке відбулося на початку березня, розглянуто 6 заяв громадян, що стосувались питань встановлення опіки над повнолітніми особами в разі визнання їх судом недієздатними та надання дозволу на вчинення правочину від імені та на ім’я недієздатної особи.

Крім того, під час засідання були обговорені питання роботи, проведеної в лютому поточного року. Зокрема, секретарем ради Вікторією Ткаченко акцентовано увагу на проведенні роботи з опікунами по звітуванню щодо виконання ними опікунських обов’язків по відношенню до підопічних в 2022 році, це питання вже опрацьовано з 277 опікунами (68%). Всього станом на 01.03.2023 у реєстрі недієздатних повнолітніх осіб обліковується 410 громадян.

У лютому проведено 36 обстежень житлово-побутових умов проживання недієздатних осіб, надано методичну допомогу з питань опіки та піклування 49 громадянам.

Для отримання роз’яснень щодо подачі заяв з питань встановлення опіки над повнолітніми особами та визначеного законодавством пакету документів, які до них додаються, необхідно звертатися до департаменту за багатоканальним номером телефону 788-888 або 787-146. Для зручності, подати документи можна на електронну пошту dszn@smr.gov.ua або шляхом поштового відправлення на адресу департаменту: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35.