м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про роботу департаменту соцзахисту за тиждень

До фахівців департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради за минулий тиждень на особистий прийом звернулись та отримали консультації 1 128 осіб, із яких 480 – надали відповідні документи для оформлення різних видів соціальної допомоги та компенсацій. У безконтактний спосіб (через скриньки) передано 1 212 пакетів документів.  За телефонами з різних питань діяльності департаменту надані консультації 1 363 громадянам.

У загальному підсумку за звітний період департаментом надано 3 542 послуги соціального характеру щодо стосувалися оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та житлової субсидії, забезпечення засобами реабілітації та інші.

Проведені виплати державних коштів: 868 внутрішньо переміщеним особам перераховано щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за жовтень 2021 року на 1,2 млн. гривень; 578 одержувачам державних соціальних допомог перераховані кошти додаткової заявки жовтня на 3,6 млн. гривень.

Коштом бюджету громади, на виконання програм «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей», 46 особам виплачені щомісячні соціальні гарантії за жовтень 2021 року на 59,6 тис. гривень (21 особі з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилося 95 і більше років; 2 ветеранам підпільно-партизанського руху та учаснику бойових дій, який захищав та визволяв місто Суми у період Другої світової війни; 13 членам сімей загиблих в Афганістані воїнів-інтернаціоналістів; 9 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа учасників бойових дій в Афганістані та захисників України).

Опрацьовані 16 повідомлень про факти насильства в сім’ї (відносно 13 осіб, в тому числі щодо двох осіб, якими насильство вчинялось неодноразово). З метою з’ясування причин та обставин вчинення насильства постраждалих відвідано за місцем проживання, визначено види допомоги, якої вони потребують. Основна причина випадків насильства – це зловживання алкогольними напоями та відсутність постійного місця роботи.

Для 56 осіб пільгової категорії оформлено документи для оздоровлення в санаторно-курортних закладах (до кінця року санаторно-курортним лікуванням в межах виділених з Державного бюджету України коштів буде забезпечено ще 75 осіб). Організовано направлення двох дітей пільгових категорій на оздоровлення до дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія».

Проведено засідання трьох міських комісій, роботу яких організовує департамент соціального захисту населення:

– комісією щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (попали безвісті), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення, затверджені розміри компенсацій після проведеного перерахунку відповідно до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 10.09.2021 № 230 одинадцяти громадянам, серед яких 2 членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО, 4 особи з інвалідністю 2 групи внаслідок війни з числа учасників АТО, 5 осіб з інвалідністю з числа учасників бойових дій на території інших держав.

– на обговорення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам винесено  25 звернень. Виконуючи вимоги Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» та постанови Уряду від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», на період дії карантину проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюється без складання актів обстеження за місцем їх фактичного проживання/перебування. Право на надання різних видів соціальної підтримки визначається колегіально. В результаті, комісією прийняті рішення про призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 20 переселенцям та про призначення інших державних допомог 5 особам (страхові виплати, допомога по безробіттю, допомога при народженні дитини та одноразова натуральна допомога «Пакунок малюка», допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю).

– комісією по прийняттю рішень по розгляду питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, на позачерговому засіданні ухвалено рішення про відмову в призначенні житлової субсидії заявнику при наявності простроченої понад три місяці заборгованості, відсутності доходів та на фактично проживаючих осіб з жовтня 2020 року (згідно з ухвалою суду за позовом громадянина).

Проведений моніторинг надання соціальних послуг підпорядкованими комунальними установами:

  • Територіальним центром «Берегиня» надано 1 967 соціальних послуг 1 326 громадянам (за тиждень взято на обслуговування нових 13 осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги:

– соціальні робітники на дому обслуговують 784 особи з числа одинокопроживаючих мешканців громади;

– організовані заняття за напрямком інформаційної, освітньої та культурно-розвивальної роботи з відвідувачами відділень та слухачами «Університету третього віку» в он-лайн та оф-лайн режимах. Щовівторка та щочетверга у спортзалі МЦФЗН «Спорт для всіх» 45 осіб приймають участь в заняттях «Групи здоров’я», для 10 осіб – на оз. Чеха проводяться зі скандинавсьої ходьби. З 67 особами проведено 4 заняття в рамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя». Для 20 відвідувачів терцентру організовано відвідування кінотеатру «Дружба, до Сумської обласної бібліотеки для дітей та Сумської обласної наукової бібліотеки, 73 особи взяли участь в пішохідній прогулянці до парку «Казка», до Сумського обласного краєзнавчого музею;

– 14 особам, які проходять гемодіаліз, надано послугу «Соціального таксі», а також 4 мешканцям громади надано допомогу в підвезенні до лікувальної установи;

– відповідно до програми «Милосердя» двічі на тиждень 53 особи отримують безкоштовні обіди у закладі громадського харчування та 47 отримувачам соціальної послуги догляду вдома обіди доставляються соціальними робітниками;

– у рамках проекту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами;

– послуга притулку в Будинку нічного перебування щодня надається 19 особам. Протягом звітного періоду надано соціальних послуг 20 громадянам, з 14 особами проведено психологічну роботу.

  • Центром учасників бойових дій за тиждень надано 415 послуг 252 особам (10 учасників бойових дій та 4 члени сімей захисників звернулися вперше) – послуги із соціальної адаптації, медичного характеру, юридичні послуги. Триває благодійна акція зі збору донорської крові для надання медичної допомоги захисникам України, яка приурочена Дню захисника та захисниць України (вже прийняли участь 18 осіб).