м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про роботу департаменту на минулому тижні

На апаратній нараді, що традиційно відбувалася в понеділок в онлайн-режимі, директор департаменту Тетяна Масік доповіла про стан справ у сфері соціального захисту в обласному центрі.

Передусім зазначено, що з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії протягом минулого тижня департаментом надано 3 584 соціальних послуги, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 2 162 консультації з усіх питань соціального спрямування.

На минулому тижні нараховано житлові субсидії та пільги при оплаті за ЖКП за березень поточного року. Загальна ж потреба в коштах на виплату субсидій та пільг становить 63,8 млн. гривень, із них субсидії нараховано 30 248 домогосподарствам на 50 млн. гривень, пільги – 11 179 особам на 13,8 млн. гривень.

Отже, за березень 2021 року отримають субсидію готівкою 5 298 представників домогосподарств через відділення АТ «Укрпошта», 22 671 домогосподарство – грошовим переказом через банківські. Пільги ж готівкою отримають 4 236 пільговиків.

У безготівковій формі субсидія буде перерахована 2 279 домогосподарствам, пільги – 6 943 громадянам.

Щодо 433 субсидіантів, які вчасно не отримали кошти субсидії за січень 2021 року на відділеннях зв’язку, опрацьовується інформація АТ «Укрпошти». Спеціалісти департаменту проводять роботі із заявниками щодо з’ясування причин не отримання субсидії, визначення подальшого способу виплати державної допомоги.

281 одержувачу виплачені всі види державної соціальної допомоги за поточний місяць на 1,7 млн. гривень.

887 внутрішньо переміщеним особам перераховано щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП за березень на 1,2 млн. гривень.

Трьом закладам вищої та трьом закладам фахової передвищої освіти перераховано кошти для виплати 705 студентам соціальної стипендії за березень 2021 (1 402 тис. гривень).

За рахунок коштів територіальної громади проведено відшкодування витрат підприємствам – надавачам послуг за надані в лютому поточного року пільги з оплати послуг зв’язку в сумі 76,8 тис. гривень.

56 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу на 2 млн. гривень.

Дитині померлого захисника України надано матеріальну допомогу в розмірі 30 тис. гривень та 14 сім’ям захисників України, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу на суму 149,9 тис. гривень.

Крім того, в період карантинних обмежень, як і раніше, залишається актуальним питання охоплення увагою, допомогою та підтримкою одиноких літніх сумчан. Наразі соціальні робітники територіального центру «Берегиня» на дому обслуговують 786 одиноких осіб мешканців громади, в тому числі 58 осіб із приєднаних до міста громад. Також, відповідно до програми «Милосердя», 100 отримувачам соціальної послуги догляду вдома доставка обідів здійснюється додому соціальними робітниками, які їх обслуговують. А 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами (в рамках проєкту «Соціальний Хліб»).

З відвідувачами відділень терцентру «Берегиня» робота організована в онлайн-режимі: проводяться онлайн-конкурси, марафони та вікторини, майстер-класи, щодня в прямому ефірі проводяться заняття на факультеті «Група здоров’я», онлайн-бесіди та інформаційні хвилинки для соціальних працівників, практичним психологом проводяться онлайн-консультації та заняття. Для отримувачів послуг організовано екскурсії до художнього музею та до Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки.

У КУ «Центр учасників бойових дій» 246 осіб отримали 412 послуг, із них послуги з масажу – 14 осіб, електролікувальні послуги – 25 осіб, бальнеологічні процедури отримали 10 осіб. 14 учасників бойових дій взяли участь у психологічному занятті «Стати щасливим за власним бажанням», для 5 осіб психологом проведено заняття «Адаптація військовослужбовців строкової служби».

У відділенні нічного перебування Центру реінтеграції бездомних осіб послуги надано 24 особам, у відділенні обліку бездомних осіб – 6 громадянам, у тому числі 2 бездомним надано допомогу в оформленні документів.