м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про підсумки роботи у сфері соціального захисту населення на минулому тижні

Питання соціального захисту населення залишаються актуальними завжди. Так, на минулому тижні департаментом надано 3 496 послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної, а також матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 2 154 консультації з усіх питань соціального спрямування.

За допомогою спеціальних скриньок отримано 670 пакетів документів (в такий спосіб мешканці Сумської міської територіальної громади мають можливість залишати письмові звернення, заяви, документи тощо в скриньках, розташованих в адмінбудівлі департаменту).

31 723 мешканцям громади в повному обсязі перераховано кошти для виплати готівкою пільг та житлових субсидій за лютий 2021 року на загальну суму 47,4 млн. гривень.

14 особам, які проходять гемодіаліз, щоденно надається послуга «Соціальне таксі», 4 мешканцям громади надано допомогу в підвезенні до лікувальної установи.

Соціальні робітники територіального центру «Берегиня» на дому обслуговують 780 одиноких мешканців громади, в тому числі 54 особи з приєднаних до міста громад.

300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами (хліб і батон).

Видано 100 продуктових наборів отримувачам соціальних послуг, в тому числі 28 у приєднаних до міста селах.

Сумчанину, якому 26 лютого виповнився 101 рік, надано матеріальну допомогу до дня народження в розмірі 5 тисяч гривень.

1 особі, яка постраждала від торгівлі людьми, перераховано разову матеріальну допомогу на суму 6,8 тис. гривень. 

На минулому тижні в департаменті проведені засідання трьох міських комісій:

  • з питань надання деяким категоріям громадян окремих видів матеріальної допомоги, на якій розглянуто 254 заяви мешканців громади, що опинилися в складних життєвих обставинах, та 28 заяв захисників України та членів їх сімей;
  • щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли, та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь у Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення. За результатами комісії проведено перерахунок грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення в зв’язку зі збільшенням опосередкованої вартості спорудження житла в Сумській області 5 особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території інших держав, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних із перебуванням у таких державах, на суму 6,8 млн гривень;
  • на комісію з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам для розгляду в режимі відеозв’язку було підготовлено 31 пакет документів. В результаті засідання комісія ухвалила без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання такої особи прийняти позитивне рішення щодо призначення відповідних виплат.