м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про підсумки роботи за червень – звітує Центр учасників бойових дій

Комунальною установою Сумської міської ради «Центр учасників бойових дій» протягом червня виконано всі заплановані заходи та показники. Вирішувалися питання, що цікавили та хвилювали учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності, добровольців, волонтерів та членів їх сімей.

На обліку в Центрі перебуває 2 217 осіб із числа захисників України та членів їх сімей. Протягом звітного періоду зареєстровано 31 особу (в т.ч. 1 учасник бойових дій з числа осіб, що працює на підприємстві ОТГ м. Суми, місце проживання якого не зареєстровано в межах Сумської міської територіальної громади; 1 учасник бойових дій – із В.Чернеччинського старостинського округу).

Близько 150 осіб, які звернулися на «гарячу лінію» Центра УБД, проконсультовано з юридичних питань, санаторно-курортного оздоровлення дітей та учасників бойових дій, надання пільг, медичних послуг, отримання земельних ділянок тощо.

За минулий місяць підготовлено та розміщено 20 інформаційних матеріалів на різні теми, що цікавлять широке коло читачів, – щодо вшанування пам’яті загиблих, надання пільг дітям УБД, наяв них вакансій міського центру зайнятості, привітань зі святами, порад з фізичної реабілітації, лікувальної фізкультури тощо.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей Центром учасників бойових дій в молодіжному центрі «Романтика» організований святковий захід для дітей наших захисників.

 

З нагоди цього ж свята організований перегляд кінофільмів для дітей в ПланетаКіно в рамках проекту «ЧілдренКінофест-2021».

А дітей, які отримували послуги Центру в День захисту дітей, привітали смаколиками.

9 червня – до Міжнародного дня друзів – працівники організували відеопривітання для всіх отримувачів послуг, адже поважаємо і цінуємо кожного!

У Всесвітній день донора (14 червня) для ознайомлення відвідувачів установи був підготовлений інформаційний куточок «День донора», в якому наводилися факти про переваги донорства. Адже бути донором – не лише почесно, але й корисно для здоров’я. Це слушна нагода не лише оздоровитись, а головне – допомогти врятувати чиєсь життя.

Не забувають у центрі й про культурне дозвілля учасників бойових дій та їх родин. З цією метою в театрі ім. М.С.Щепкіна організований пільговий перегляд вистав – «За двома зайцями», «Чудернацькі пригоди Бурсака», «Афінські вечори», «Боінг-боінг».

Для ознайомлення учасників АТО/ООС із переліком документів, необхідних для подання заяви на отримання психологічної реабілітації, та закладами, які можна відвідати з метою лікування, соціальним працівником проведена інформаційна година «Психологічна реабілітація учасників АТО/ООС».

Щоб допомогти сучасній сім’ї у вихованні дітей, для батьків підготовлені інформаційні буклети «Невідомі причини поганої поведінки дітей-підлітків», у яких даються рекомендації щодо виховання дитини.

На знак вшанування пам’яті всіх борців, які загинули в час воєнного лихоліття, визволяючи рідну землю від нацистських загарбників, у комунальному закладі оформлено тематичний стенд до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Цього року Україна відзначає вже 25-у річницю прийняття Конституції України. На честь свята працівники підготували відео, в якому нагадують про важливість відзначення даного свята для українців.

З метою вшанування пам’яті загиблих захисників України на Алеї Слави проведено заходи по вшануванню захисників Дмитра Фоменка, Олександра Горностаєва, Юрія Татарчука, Олега Лавренка.

До Дня вшанування пам’яті загиблих захисників України для розміщення на зовнішніх рекламних носіях підготовлені інформаційні матеріали до управління архітектури.

Для транслювання в день пам’яті в радіоефірі Сумської обласної державної телерадіокомпанії в радіостудії був зроблений запис про загиблих у червні 2016 року учасників АТО.

За участю практичного психолога КУ «Центр учасників бойових дій» для курсантів Сумської філії ХНУВС проведено бінарне заняття «Вплив непродуктивних думок на якість життя». Практичний психолог охоче поділилась із курсантами досвідом застосування різних психологічних програм, які допомагають знайти правильне рішення у певних проблемних ситуаціях.

Відбулася онлайн-конференція «Інтеграція програми СЕТА в систему роботи служб та організацій у громадах для покращення послуг у сфері охорони психічного здоров’я ветеранів та членів їх родин». Цей захід реалізували в рамках проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Покращення послуг у сфері охорони психічного здоров’я жертвам тортур», спільно з університетом Джона Гопкінса, Києво-Могилянською академією та Сумською міською радою. Спікерами цього дня стали заступник міського голови Віра Мотречко, директор Центру учасників бойових дій Олександр Мордванюк, практичний психолог КУ «Центр учасників бойових дій», консультант програми СЕТА Інна Шкафенко та ін., які обговорили хід впровадження СЕТА в Україні для надання допомоги ветеранам.

У Сумському державному педагогічному університету імені А.С.Макаренка відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Соціальна підтримка сім’ї та дитини у соціокультурному просторі громади», учасниками якої стали й наші працівники. У рамках онлайн-конференції відбувся офіційний старт у Сумській області флешмобу «Чемпіони кібербезпеки» від ГО «Ліга сучасних жінок».

З 8 червня практичний психолог установи взяла участь у двотижневому онлайн-навчанні ведучих онлайн-семінарів «Стрес: як розпізнати і що робити». Це семінари для учасників бойових дій та членів їх сімей, на яких вони зможуть  дізнатися про перші ознаки стресу, як реагує мозок на стресові події і що робити далі.

Тема ментального здоров’я за останні кілька років стала дуже популярною, але у нас досі не прийнято звертатися до спеціалістів із психічного здоров’я. Розповісти про свої проблеми побратимам, друзям або колегам вважається «нормальнішим», ніж записатися на прийом до спеціалістів. Чому так? Бо ця сфера досі оповита міфами та стереотипами. Щоб спростувати їх, підготовлений інформаційний матеріал «Деякі міфи про психологічну допомогу» та висвітлений на офіційний сайт.

У червні в приміщенні Центру учасників бойових дій відбулася зустріч із членами родин загиблих воїнів АТО м. Суми за участю директора ДСЗН Тетяни Масік. Зустріч організована для відвертого діалогу з сім’ями загиблих, щоб вислухати їх проблеми, надати їм консультації та поради. В ході зустрічі фахівці надавали ґрунтовні відповіді на всі поставлені запитання.

Батьків загиблих захисників України привітали з Днем батька, вручивши їм подарунки. А на веб-ресурсах установи для всіх татусів підготували та опубліковали відеопривітання до Дня батька, в якому взяли участь учасники бойових дій та їх родини.

На базі КОРДу проведений психологічний семінар для учасників бойових дій на тему «Як відновити внутрішні сили та енергію», під час якого фахівець ознайомив присутніх із простими та дієвими способами підвищити рівень життєвої енергії.

18 червня вшанувати пам’ять Олександра Горностаєва. До його могили на Алеї Героїв прийшли його рідні, знайомі, заступник міського голови Віра Мотречко, представники департаменту соціального захисту населення та Центру учасників бойових дій – Тетяна Масік, Алла Котляр та Олександр Ладика. Присутні поклали квіти до могили бійця.

Керівництвом Центру та працівниками постійно підтримується зв’язок з членами сімей загиблих Героїв, особами з інвалідністю внаслідок війни, добровольцями, волонтерами для виявлення та вирішення їх проблемних питань.

Адреса Центру учасників бойових дій: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165/71 (військове містечко), телефон 050 107 94 53.