м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про підсумки роботи департаменту за минулий тиждень – на апаратній нараді

21 вересня відбулася в режимі онлайн апаратна нарада при міському голові, на якій директор департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Тетяна Масік відзвітувала про діяльність департаменту за минулий тиждень. Зокрема зазначено, що протягом минулого тижня департаментом надано 1 741 соціальну послугу з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

Соціальні робітники територіального центру «Берегиня» на дому обслуговують 705 осіб із числа одинокопроживаючих мешканців Сумської міської ОТГ, відвідування та надання соціальних послуг здійснюється згідно з затвердженими графіками та умовами договорів.

Щовівторка та щочетверга за рахунок коштів Сумської міської територіальної громади в межах програми «Милосердя» надаються 100 благодійних обідів: 29 одиноким громадянам обіди доставляють соціальні робітники додому, 71 потребуюча особахарчується в їдальні.

У рамках реалізації Проекту допомоги мешканцям Сумської міської територіальної громади «Соціальний хліб» одинокі та одинокопроживаючі громадяни, які обслуговуються терцентром «Берегиня», безкоштовно отримали 200 батонів та 200 буханок хлібу від ТОВ «Сумська Паляниця». Всього з початку реалізації даного проекту 200 одиноких потребуючих осіб отримали 1 200 одиниць хлібобулочних виробів.

Проведено виплату всіх видів державної соціальної допомоги за поточний місяць. У повному обсязі перераховано щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії за серпень 2020 року. Враховуючи часткове фінансування, яке надійшло з державного бюджету, «чорнобильцям» II категорії перераховано дану компенсацію за серпень частково (тим, хто отримує кошти в АТ «Державний ощадний банк України», АТ КБ «Приватбанк», АТ «Креді Агріколь Банк» та поштові відділення АТ «Укрпошта»), іншим «чорнобильцям» II категорії виплату буде проведено після надходження коштів із державного бюджету.

Профінансовано АТ «Укрзалізниця» за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті в приміському сполученні на суму 83,3 тис. гривень та в міжміському сполученні на суму 49,6 тис. гривень. Із початку року підприємству перераховано 879,8 тис. гривень.

У режимі відеозв’язку відбулися планові засідання комісій із питань, пов’язаних із отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та прийняттям рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика; з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, під час яких було розглянуто багато важливих питань.

Зокрема, було розглянуто 29 справ із одержання житлової субсидії, по яких комісією прийнято позитивне рішення щодо надання соціальних виплат. По 20 домогосподарствах припинено надання житлової субсидії як за результатами проведених перевірок достовірності наданої заявниками інформації, яка використовується для визначення права на отримання даного виду допомоги, так і у зв’язку зі зміною складу членів домогосподарства.

Також у ході роботи комісії прийнято рішення про надання пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги 5 учасникам бойових дій з числа учасників антитерористичної операції за місцем їх фактичного проживання, а не за місцем реєстрації.

Крім того, підготовлено 55 пакетів документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам, по всіх прийнято позитивне рішення щодо призначення відповідних виплат.

Нагадуємо, що на час дії карантинних заходів департамент працює в обмеженому режимі:

  • ОСОБИСТІ ПРИЙОМИ громадян не проводяться;
  • ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ для оформлення житлових субсидій, пільг, усіх видів соціальної допомоги та ін. здійснюється дистанційно через:
  • скриньки для прийому документів, які знаходиться при вході до адміністративної будівлі департаменту за адресою: вул. Харківська, 35 (подані документи опрацьовуються щоденно);
  • електронну пошту: dszn@smr.gov.ua;
  • поштові відправлення на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, 35.

Довідкову інформацію можна отримати за БАГАТОКАНАЛЬНИМ НОМЕРОМ 788-888 та додатковими номерами 787-120, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.