м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про підсумки роботи департаменту соціального захисту населення за минулий тиждень

Надаємо звітну зведену інформацію за основними напрямками роботи департаменту минулого тижня.

 • Прийнято 951 мешканця громади, із яких 615 надали відповідні документи для оформлення різних видів соціальної допомоги та компенсацій (з початку року прийнято 5 275 осіб, із яких 3 112 надали документи).
 • Через скриньки передано та опрацьовано 703 пакети документів (з початку року 2 724 пакетів документів).
 • За телефонами за різними напрямками роботи департаменту надані консультації 1 865 громадян (з початку року 9 288 консультацій).
 • Проведено виплату державної соціальної допомоги за лютий поточного року 14 320 мешканцям громади на 25,7 млн. гривень.
 • Проведено виплату щомісячної компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування за січень 1 639 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії, на 448,5 тис. гривень.
 • Проведено виплату житлової субсидії та пільг (готівкові кошти) за січень 30 394 представникам домогосподарств на 43,7 млн. гривень.
 • За програмою Сумської міської територіальної громади «Милосердя» КП «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян на 3,5 млн. гривень.
 • Опрацьовано 18 повідомлень про факти насильства в сім’ї відносно 18 осіб, серед яких щодо 5 осіб насильство вчинялось неодноразово та 13 осіб вперше. В ході спілкування з постраждалими з’ясовано, що кривдник, що зловживає алкогольними напоями, вчиняв домашнє насильство двічі з початку року по відношенню до матері та дев’ять разів щодо сестри, з якими мешкає в одній квартирі, вдруге в цьому році залучалась поліція для припинення конфліктів між чоловіками та дружинами в трьох сім’ях. У чотирьох сім’ях під час з’ясування конфліктів між чоловіками та дружинами до поліції було подано зустрічні заяви, бо кожна зі сторін суперечки вважає себе постраждалою стороною. Кривдникам надані приписи із забороною контактувати з постраждалою особою у будь-який спосіб. В 9 сім’ях конфлікти врегульовано.

Організовані та проведені в онлайн режимах засідання дорадчих органів:

 • конкурсної комісії з визначення аптечних установ, які здійснюватимуть пільгове забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. За результатами засідання визначено умови, дату та строк проведення конкурсу, затверджено форму заяви про участь у конкурсі та текст оголошення про проведення конкурсу, відповідно до якого конкурсні пропозиції будуть прийматися до 25.02.2022, а сам конкурс заплановано провести 14.03.2022;
 • комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення: в результаті засідання 6 учасникам бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб, яким грошова компенсація була призначена раніше, але ще не виплачена, проведено перерахунок розміру компенсації у зв’язку із збільшенням вартості спорудження 1 м2 житла до 14 190 гривень на загальну суму 348 тис. гривень. Також особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи з числа учасників антитерористичної операції призначено грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення у розмірі 1,3 млн. гривень.

Проводився щоденний моніторинг стану роботи підпорядкованих комунальних установ соціального захисту населення та якості надання ними соціальних послуг:

 • територіальним центром «Берегиня» надано 3 052 соціальних послуг 2 155 громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
 • Центром учасників бойових дій надано 337 послуг соціальної адаптації 198 особам. Медичні та реабілітаційні послуги отримали 65 осіб.