м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про підсумки роботи департаменту – на щотижневій апаратній нараді

29 червня на апаратній нараді, що, як і раніше, відбувалась у відеорежимі, директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік зауважила, що на часі, як і раніше, організація прийому громадян в установі. Передусім, це пов’язано з необхіднстю дотримуватись карантинних вимог, а також із більшою кількістю бажаючих мешканців громади особисто звернутись до спеціаліста і подати документи, перш за все, для призначення чи продовження субсидії.

Тетяна Олександрівна нагадала, що прийом громадян на робочих місцях в Громадській приймальні департаменту проводиться:

  • за попереднім записом та тільки з тих питань оформлення різних видів місцевої та державної підтримки, з яких заяви для їх оформлення повинні надаватися особисто громадянином без використання засобів електронного зв’язку, пошти тощо, або громадяни не мають можливості використовувати засоби електронного зв’язку, а також з 18 травня – з питань оформлення субсидії з урахуванням вимог нового порядку надання даного виду допомоги;
  • при необхідності – в день звернення заявників.

Всього на таких робочих місцях особисто прийнято 8 483 громадянина, в тому числі за минулий тиждень – 467 мешканців громади.

До того ж, для громадян, які не можуть скористатися засобами електронного зв’язку, поштою тощо та бажають заповнити відповідні бланки документів безпосередньо перед тим, як їх залишити в скриньках департаменту, в фойє адмінбудинку департаменту організовані додаткові місця для відвідувачів. При цьому, звичайно ж, черговий спеціаліст контролює кількість осіб, які звертаються на прийом саме до департаменту, здійснює контроль маскового режиму.

Організований прийом громадян з питань оформлення різних видів державної підтримки, зокрема, житлової субсидії, і на віддалених робочих місцях: в Центрі надання адміністративних послуг всього прийнято 1 921 громадянина, в Міському єдиному інформаційно-розрахунковому центрі (вул. Героїв Небесної Сотні, 7), Центрі учасників бойових дій (вул. Г.Кондратьєва, 165/71) та на віддаленому робочому місці департаменту на вул. Охтирська, 11, за графіком: http://surl.li/ygdo Також за графіком до спеціаліста департаменту можуть звернутись і мешканці в Битицькому, Великочернеччинському та Стецьківському старостинських округах.

На прийом до спеціалістів департаменту вже записалися 2 123 мешканці громади, в тому числі протягом звітного періоду талони на прийом отримали 86 осіб; за новим порядком надання житлової субсидії прийнято 4 303 пакети документів, у тому числі протягом звітного періоду – 208. Слід відзначити, що ажіотаж потроху спадає, чому в значній мірі сприяла широка інформаційна кампанія, розгорнута на офіційному сайті https://dszn.smr.gov.ua/ та сторінці департаменту у «Фейсбуці» https://www.facebook.com/sumysoczahyst

Протягом минулого тижня департаментом всього надано 2 917 послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 2 137 консультацій із усіх питань соціального спрямування. Всього ж із початку року департаментом надано понад 93 тисячі послуг соціального характеру.

Завершена робота по підготовці справ та документів одержувачів житлової субсидії для розрахунку розміру даної допомоги на неопалювальний період без звернення громадян: перевірено склад зареєстрованих осіб у 26 662 домогосподарствах, у тому числі протягом звітного періоду 3 575 шляхом співставлення інформації, яка є в особовій справі, з інформацією електронної бази ТОВ «МЄІРЦ». У разі виявлення розбіжностей відповідна інформація з’ясовується з представниками даних домогосподарств. Встановлено 563 випадка неповідомлення департаменту про зміну складу та чисельності зареєстрованих осіб у домогосподарствах (в тому числі протягом звітного періоду 167). Дані факти тягнуть за собою вжиття заходів по проведенню перерахунку раніше наданої житлової субсидії та повернення заявниками надміру отриманих бюджетних коштів.

На сьогодні інформація Міністерства фінансів України щодо верифікації даних по отримувачах житлової субсидії отримана частково, що в свою чергу унеможливлює проведення автоматичного розрахунку розміру житлової субсидії з травня 2021 року.

За кошти бюджету тергромади, передбачені програмами соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей», проведені виплати:

  • комунальному підприємству «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян в сумі 0,5 млн. гривень;
  • 3 сім’ям, в яких виховуються діти, хворі на онкологічні та онкогемоталогічні захворювання, виплачено матеріальну допомогу для придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення та проведення обстеження (177 тис. гривень);
  • одній сім’ї, в якій виховується дитина з інвалідністю з вадами слуху, надано матеріальну допомогу для придбання слухових апаратів на суму 52,5 тис. гривень.
  • 6 сім’ям захисників України, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу на загальну суму 50,6 тис. гривень;
  •  36 сім’ям учасників бойових дій, які фактично проживають за адресою: м. Суми, вул. Г.Кондратьєва, 165, відшкодовано вартість спожитих ЖКП за травень на загальну суму 11,8 тис. гривень.

Робота підпорядкованих комунальних установ соціального захисту населення та якість надання ними соціальних послуг щоденно моніториться.

Соціальні робітники терцентру «Берегиня» на дому обслуговують 795 осіб з числа одинокопроживаючих мешканців громади. Заняття з відвідувачами відділень терцентру організовані в онлайн- та офлайн-режимах: продовжується інформаційна, освітня та культурно-розвивальна робота з відвідувачами відділень, їх батьками та слухачами «Університету третього віку», проводяться онлайн-конкурси, марафони та вікторини. Щоденно в прямому ефірі проводяться онлайн-заняття з ранкової гімнастики для 20 відвідувачів факультету «Група здоров’я» та фізкультурно-оздоровча робота «Фізхвилинка» для 50 осіб, щовівторка та щочетверга на оз. Чеха проводяться заняття «Групи здоров’я» (відвідують 20 осіб), для 15 відвідувачів на факультеті «Сучасні технології», для 85 відвідувачів відділень денного перебування в рамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя». Всього протягом минулого тижня 178 осіб взяли участь у 10 онлайн- та офлайн-заходах культурно-виховного спрямування, 72 особи – в 2 майстер-класах із декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії.

Для 12 відвідувачів терцентру організовано відвідування кінотеатру «Дружба»; 50 осіб взяли участь у пішохідній прогулянці до парку імені І.Кожедуба та парку «Казка».

Відповідно до програми «Милосердя» щовівторка та щочетверга 53 нужденних громадянина отримують безкоштовні обіди в їдальні та 47 отримувачів соціальної послуги догляду вдома їх доставку здійснюють соціальні робітники, які їх обслуговують.

У рамках реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами: мешканці отримали безкоштовно 300 одиниць хліба та 300 батонів.

Комунальна установа «Центр учасників бойових дій» здійснює прийом відвідувачів з дотриманням усіх протиепідемічних заходів. Протягом минулого тижня 146 осіб отримали 242 послуги (в тому числі 1 учасник бойових дій, який мешкає на території приєднаних сіл, звернувся вперше.

Центром реінтеграції бездомних осіб послуги відділення нічного перебування надано 17 особам, відділення обліку бездомних осіб – 34 громадянам, в тому числі з 29 особами проведено психологічну роботу, навчено трудовим і соціальним навичкам 4 бездомних осіб.