м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про особливості надання житлової субсидії з 1 січня 2021 року

Як ми вже повідомляли, в січні 2021 року департамент соціального захисту населення Сумської міської ради вже провів перерахунок субсидій у зв’язку з підвищенням тарифів на такі послуги та нарахував житлові субсидії за поточний місяць із урахуванням збільшених соціальних нормативів та підвищенням тарифів.

Про зміни щодо призначення та нарахування житлової субсидії, а також про перерахунки під час брифінгу розповіла заступник директора департаменту – начальник управління надання державної соціальної допомоги Ірина Лагіренко.

Зокрема, Ірина Анатоліївна зазначила, що до порядку надання житлових субсидій у грудні минулого року Уряд вніс ряд змін, а саме:

  • при визначенні права на призначення субсидії враховується виключно купівля земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. грн.

Отримання спадщини, дарування, набуття права власності будь-яким іншим законним способом – більше на призначення житлової субсидії не впливатимуть;

  • надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, із якими Україною не укладено договір про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • субсидія призначається на загальних підставах, якщо в сім’ї є особа, що не сплатила або за неї не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом 3 місяців періоду, за який враховуються доходи, але протягом періоду, за який враховуються доходи, отримувала допомогу по частковому безробіттю на період карантину;
  • у разі, якщо громадянин отримував допомогу по частковому безробіттю на період карантину, щомісячну компенсаційну виплату, призначену непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, враховуються фактично отримані доходи;
  • змінено площу житлових приміщень для визначення права на призначення житлової субсидії.

Житлова субсидія не призначається, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. м для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. м для індивідуальних будинків (раніше опалювальна площа житлового приміщення для квартир – 120 кв. м, для індивідуальних будинків – 200 кв. м).

У відповідності до ухвалених змін, для дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, у яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, знято встановлення обмежень на соціальні нормативи для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях (будинках). 

Cтаном на 29.01.2021 житлову субсидію отримують 31 189 сімей (із них у 1 762 розмір субсидії становить 0,00 грн.), у тому числі й 870 мешканців сіл, що приєдналися до Сумської міської ТГ: Битиця, Велика Чернеччина, Стецьківка та села, що входять до їх страростинських округів.

У січні департамент також провів перерахунок субсидій у зв’язку з підвищенням тарифів на послуги та нарахував житлові субсидії за поточний місяць із урахуванням збільшених соціальних нормативів та підвищенням тарифів. Індивідуально перераховано й житлові субсидії по послузі «електропостачання» 26 отримувачам субсидії, в сім’ях яких проживають троє і більше дітей.

Максимальний розмір субсидії в січні 2021 року становить 10 113,06 грн. (в січні 2020 року – 5 787,45 грн.) – її отримала багатодітна родина, що мешкає у приватному будинку.

Потреба в коштах на виплату субсидій на оплату ЖКП за січень 2021 року для 29 402 осіб складає 54,0 млн. грн. Після надходження фінансування на рахунок департаменту субсидія за січень 2021 року буде перерахована отримувачам на рахунки, відкриті в уповноважених банках.

Якщо субсидія виплачується через поштове відділення за місцем реєстрації її отримувача, то актуальний період її отримання з 4 по 25 число (до дня виплати пенсії), в разі неотримання коштів після 25-го числа вони повертаються до бюджету.

Ті, кому призначена безготівкова форма допомоги, в т.ч. це заявники, які мають борги за комунальні послуги, отримують субсидію виключно через Ощадбанк.

Безготівкова субсидія перераховується на рахунок в АТ «Ощадбанк», який після 19-го числа перерахує кошти надавачам послуг в межах виділеного розміру субсидії.

З 18.03.2020 по 28.02.2021, відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України заходів, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та недопущення поширення COVID-19, прийом громадян у громадській приймальні департаменту здійснюється в обмеженому режимі, за попереднім записом та в разі нагальної необхідності особистого звернення.

Прийом документів для оформлення житлових субсидій здійснюється дистанційно через:

  • скриньки для прийому документів, які розташовані в адмінбудівлі;
  • поштові відправлення на адресу: вул. Харківська, 35, м. Суми, 40035.

Також житлову субсидію можна оформити, скориставшись послугою «електронний сервіс» на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики www.msp.gov.ua в розділі «е-сервіси».