м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про основні моменти роботи департаменту на минулому тижні – на апаратній онлайн-нараді

На апаратній нараді при міському голові, що відбулася 28 вересня в онлайн-форматі, директор департаменту Тетяна Масік прозвітувала про стан справ у соціальній сфері міста.

Так, Тетяна Олександрівна, зокрема зазначила, що особливу увагу традиційно приділяють одиноким містянам. 705 осіб із їх числа обслуговують на дому робітники територіального центру «Берегиня». Крім того, в рамках реалізації Проекту допомоги мешканцям Сумської міської територіальної громади «Соціальний хліб» одинокі та одинокопроживаючі громадяни, які обслуговуються терцентром «Берегиня», щотижня безкоштовно отримують 200 батонів та 200 буханок хлібу від ТОВ «Сумська Паляниця». З 1 жовтня таких осіб буде вже 300.

Повністю, на 100% і вчасно, забезпечено виконання програми «Милосердя». Чотири учасники підпільного партизанського руху до Дня партизанської слави отримали матеріальну допомогу в розмірі 1000 гривень.

Також уперше цього року 421 громадянину, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІ категорії, перераховано разову матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень. Таку допомогу вже отримали 1 018 «чорнобильців» ІІ категорії (509 тис. гривень).

5 багатодітних сімей отримали разову матеріальну допомогу дітям, які в 2020 році вступили до закладів вищої освіти, на загальну суму 10,9 тис. гривень (в розмірі прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку).

37 сім’ям учасників бойових дій, із числа учасників АТО, які фактично проживають за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165, відшкодовано вартість спожитих житлово-комунальних послуг за серпень 2020 року на загальну суму 6,3 тис. гривень.

За отримані з державного бюджету кошти профінансовано всі види державної соціальної допомоги, 895 внутрішньо переміщеним особам перераховано щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за вересень 2020 року на 1,3 млн. гривень.

6 вищих навчальних закладів профінансовано для забезпечення проведення виплати 523 студентам, яким призначено соціальну стипендію за вересень 2020 року, на суму 870,1 тис. гривень.

За рахунок міського бюджету комунальному підприємству «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян в сумі 1 656,9 тис. гривень.

Звертаємо вашу увагу, що департамент продовжує роботу в режимі, організованому в умовах карантину: особисті прийоми громадян не проводяться, документи приймаються за допомогою пошти або через електронні сервіси; оформлення окремих видів державної соціальної допомоги, які потребують виключно особистого подання заявниками документів, забезпечено з дотриманням безпечних умов для працівників.

Мешканці Сумської міської територіальної громади мають можливість залишати письмові звернення, заяви, документи тощо в спеціальних скриньках, розташованих при вході в адміністративну будівлю № 35 на вул. Харківська. Отримані в такий спосіб документи, в подальшому опрацьовуються відповідно до порядків, регламентуючих надання різних видів державної та місцевої підтримки.

Взагалі за минулий тиждень департаментом надано 1 742 соціальні послуги з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

Для зручності громадян біля входу в адмінбудинок встановлено телефонний апарат, за допомогою якого можна звернутися на короткі номери телефонів із найактуальніших питань до спеціалістів.

Додаткову інформацію можна отримати за багатоканальним номером 788-888 та за номерами 787-121, 787-122, 787-123, 050 40 78 199.