м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Призовники, віра яких забороняє братися за зброю, мають право на альтернативну (невійськову) службу

Звертаємо увагу, що Указом Президента України від 29.12.2021 № 687/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2022 році» визначені строки проведення чергових призовів громадян на строкову військову службу: квітень-червень та жовтень-грудень 2022 року.

Особам, які мають намір проходити альтернативну (невійськову) службу необхідно до 1 лютого 2022 року надати відповідну заяву та документи, адже несвоєчасне подання заяви є однією з підстав для відмови в направленні на альтернативну службу.

Хто має право на альтернативну (невійськову) службу:

  • мешканці громади, які належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю

У чому полягає проходження альтеративної (невійськової) служби:

  • виконання обов’язку перед суспільством у вигляді суспільно корисних робіт у сфері соціального захисту населення, охорони здоров’я, захисту довкілля, житлово-комунального  господарства тощо.

До яких релігійних конфесій можуть належати особи:

  • Адвентисти-реформісти, Адвентисти сьомого дня, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Покутники, Свідки Єгови, Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни віри євангельської (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни євангельської віри, Товариство Свідомості Крішни.

Куди звертатися із заявою та документами:

  • із заявою і документами, що підтверджують істинність релігійних переконань, паспортом, документом про освіту, довідкою з місця роботи або навчанням (якщо особа працює або навчається) до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (м. Суми, вул. Харківська, буд. 35). Роз’яснення з цих питань – за телефонами 787-146, 787-147.