м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Права осіб, які постраждали від домашнього насильства

Домашнє насильство – одне із найчастіших злодіянь, що вчиняється майже не щодня. Багато жертв цього ганебного явища сприймають насильство як невідворотність і не повідомляють про нього. Інші мають мужність звертатися по допомогу до органів влади за захистом, з надією на правову базу.

Вже у цьому році від Сумського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області отримана інформація про вчинення 159 випадків домашнього насильства по відношенню до 141 мешканців громади, із яких 13 – постраждали неодноразово. Порівнюючи з минулим роком відзначається не значне, але все ж зменшення кількості постраждалих – на 17 осіб (11%).

Працівниками департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради постраждалих від домашнього насильства ознайомлено з переліком установ, де можна отримати медико-соціальну, психологічну, юридичну та інші види допомоги; проінформовано про можливість тимчасового проживання в Сумському обласному центрі соціально-психологічної допомоги, що знаходиться по вулиці Іллінській, буд. 51-Г у місті Сумах.

З особами, які спричинили домашнє насильство, представниками поліції проведено профілактичні бесіди, їх офіційно попередили про недопустимість таких дій, складені протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, винесено 198 термінових заборонних приписів із забороною кривднику контактувати з постраждалою особою.

Один із дієвих способів постраждалим уберегти себе від домашнього насильства – знати свої права. На законодавчому рівні права постраждалих осіб визначені у Законі України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».  Так, постраждала особа має право на: