м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Порядок виплати грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування «чорнобильцям»

Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, та діти, що мають інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, мають право на грошову компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування. Така компенсація виплачується за бажанням у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Середня вартість для виплати грошової компенсації обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня 2022 року для осіб, які втратили працездатність, та затверджується Кабінетом Міністрів України. Цього річ розмір грошової компенсації складає 677 гривень.

Для отримання грошової компенсації:

1) громадянину, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеному до категорії 1, необхідно звернутися до департаменту із заявою та документами:

– довідкою для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 0/70-о;

– копією посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1;

– копією паспорта.

2) одному із батьків дитини з інвалідністю або особі, яка їх замінює, необхідно звернутися до департаменту із заявою та документами:

– довідкою для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

– копією посвідчення дитини з інвалідністю;

– копією посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1, у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

– копією свідоцтва про народження або копією паспорта дитини з інвалідністю;

– копією паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

– довідкою про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, заявником (крім осіб, які мають статус переселенця) додатково подається видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідка про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

Довідково: з питання отримання грошової компенсації до департаменту звернулась 91 особа, 50 осіб в травні-червні поточного року вже отримали відповідну компенсацію, 38 осіб отримають компенсацію до кінця року.

Заповнені заяви разом із необхідними документами можна надіслати поштовим відправленням (40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35), залишити у скриньці, яка знаходиться у фойє адміністративної будівлі, чи надати спеціалісту за адресою:  м. Суми,  вул. Харківська, 35, кабінет 125, телефон 787-141.