м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Порядок оформлення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Нагадуємо, що кожна сім’я, яка має статус багатодітної, має можливість оформити додаткову допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Державна допомога призначається на третю і кожну наступну дитину та виплачується щомісяця до досягнення дитиною 6-річного віку у розмірі 1700 гривень. У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюватиметься на кожну таку дитину.

Для оформлення допомоги на дітей, одному з батьків, які постійно проживають разом з дитиною, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, або місцем проживання із заявою та надати копії наступних документів  (з пред’явленням оригіналів):

  • паспорта;
  • довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номеру (крім осіб, які мають відмітку в паспорті про відмову від прийняття такого номера) за умови відсутності інформації про такий номер у паспорті в формі ID-картки (при первинному зверненні);
  • свідоцтва про народження дітей;
  • посвідчення батьків багатодітної сім’ї – обов’язково (без надання даного документу – оформити допомогу неможливо).

У разі досягнення дитиною з багатодітної сім’ї шестирічного віку подається посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.

Виплата допомоги здійснюється  через  Укрпошту  чи шляхом перерахування коштів на рахунок отримувача допомоги у банківській установі за вибором сім’ї.

Щомісячна державна допомога призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами та виплачується за місцем проживання багатодітної сім’ї за рахунок коштів державного бюджету.

Наголошуємо, що на період карантинних заходів при виникненні питань при заповненні бланків документів слід скористатись зразками за посиланням: https://dszn.smr.gov.ua/blanki-zayavi-ta-deklaratsiyi-dlya-sotsialnoyi-dopomogi/.

Вся актуальна інформація розміщується на сайті департаменту  та на сторінці департаменту «Соціальний захист міста Суми» в мережі «Фейсбук» .

Консультації можна отримати у телефонному режимі за багатоканальним номером 788-888 та додатковими телефонами 787-120, 787-122, 787-123.