м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Порядок надання компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування

Виплата грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування проводиться особам з інвалідністю, законним представникам недієздатних осіб з інвалідністю, дітям з інвалідністю, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями.

Компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів призначається:

·                   особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які в установленому порядку забезпечені автомобілем;

·                   особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які мають право на забезпечення автомобілем, але не одержали його і користуються автомобілем, придбаним за власні кошти.

Для отримання компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів до департаменту надається заява та наступні документи:

– копія технічного паспорту про реєстрацію автомобіля на ім’я особи з інвалідністю, законного представника дитини з інвалідністю;

– копія посвідчення водія, завірена в установленому законодавством порядку; – висновок медико-соціальної експертної комісії про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем;- копія висновку МСЕК про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю I та II групи із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1), осіб з інвалідністю війни I групи по зору або без обох рук, осіб з інвалідністю із куксами обох ніг і рук);- копія посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілого від Чорнобильської катастрофи (для осіб, щодо яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також для громадян, які брали участь у ліквідації  інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1).

Грошова компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів виплачується у розмірі 22 відсотків від прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць. Розмір відповідної компенсації на 2020 рік становить 369,55 грн.

Компенсація на транспортне обслуговування призначається особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які:

·                   перебувають на обліку для безоплатного забезпечення автомобілями;

·                   перебувають на обліку для пільгового забезпечення автомобілями;

·                   мають право на забезпечення автомобілем, але за власним бажанням відмовилися від нього і бажають одержувати компенсацію;

·                   мають право на безоплатне забезпечення автомобілем, але не одержали його у зв’язку з протипоказаннями до керування ним, або мають право на пільгове забезпечення автомобілем (за 7 відсотків вартості), але не одержали його у зв’язку з відсутністю можливості передати члену сім’ї право на керування автомобілем;

·                   мають право на забезпечення автомобілем (за 30 відсотків вартості), але не одержали його у зв’язку з протипоказаннями до керування ним.

Для отримання даного виду компенсації надається заява та пакет документів:

– висновок медико-соціальної експертної комісії про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем;

– копія висновку МСЕК про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю I та II групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1); інвалідам війни I групи по зору або без обох рук; інвалідам, які мають кукси обох ніг і рук).

Грошова компенсація на транспортне обслуговування виплачується у розмірі 29 відсотків від прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць. Розмір зазначеної компенсації на 2020 рік становить 487,13 грн.

Грошова компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування виплачується рівними частинами двічі на рік – у березні за перше півріччя та у вересні за друге півріччя поточного року з дня їх призначення.

Довідково:

За перше півріччя 2020 року отримала відповідні компенсації 421 особа на суму 85,2 тис. гривень (100 відсотків від потреби).

Нагадуємо, що в умовах запроваджених карантинних заходів заяву для подовження або переоформлення вищезазначених грошових компенсаційних виплат можна:

– надіслати поштовим відправленням на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;

– залишити в скриньці для прийому документів, яка знаходиться при вході до адміністративної будівлі департаменту за на адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;

– направити на електронну пошту: dszn@smr.gov.ua.

Телефони для довідок: багатоканальний номер 788-888 та додаткові телефони 050-407-83-84 та 787-138.