м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Показники стану соціального забезпечення у громаді

Щотижня департамент соціального захисту населення Сумської міської ради підсумовує свою роботу за всіма напрямками.

Із метою захисту й безпеки здоров’я населення, що відвідує департамент, та працівників департаменту, мінімізації ймовірних ризиків щодо поширення коронавірусу COVID-19 територією Сумської міської територіальної громади, надання послуг щодо оформлення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг проводиться з дотриманням протиепідемічних заходів. Так, мешканці громади мають можливість залишати письмові звернення, заяви, документи тощо в спеціальних скриньках, розташованих при вході та на першому поверсі адмінбудинку по вул. Харківській, 35. Отримані в такий спосіб документи, в подальшому опрацьовуються відповідно до порядків, регламентуючих надання різних видів державної та місцевої підтримки. З початку 2021 року через скриньки передано 13 415 пакетів документів (на минулому тижні – 1 621). Із загальної кількості таких звернень, основні питання стосуються оформлення державних соціальних допомог та субсидій (9 534), надання пільг (2 121), матеріальної допомоги (1 038).

Прийом громадян проводиться на робочих місцях в Громадській приймальні департаменту тільки за попереднім записом та з тих питань, коли  документи повинні надаватися особисто громадянином без використання засобів електронного зв’язку, пошти тощо, або громадяни не мають можливості використовувати засоби електронного зв’язку. Враховуючи актуальність питання призначення житлової субсидії із травня 2021 року, допускається при необхідності прийом у день звернення громадян.

Всього з початку поточного року прийнято 6 669 громадян (протягом минулого тижня – 551). Прийом мешканців громади проводиться також і на віддалених робочих місцях та за місцем проживання. Так, у Центрі надання адміністративних послуг м. Суми до спеціаліста департаменту з питань оформлення різних видів державної підтримки звернулося 1 463 осіб (за тиждень прийнято 259 чол., із яких 142 надали відповідні документи). Під час прийому в Битицькому, Великочернеччинському та Стецьківському старостинських округах прийнято з різних питань соціального захисту 462 мешканця зазначених громад (за тиждень 103 чол., із яких 61 надали документи). На базі Міського єдиного інформаційно-розрахункового центру, у Центрі учасників бойових дій та на віддаленому робочому місці департаменту по вулиці Охтирській, 11 прийнято 545 громадян.

Всього ж, протягом тижня надано 6 515 послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 3 137 консультацій з усіх питань соціального спрямування.

Окрім зазначеного, за період з 24 по 28 травня департаментом здійснено:

– нарахування пільг на оплату за ЖКП за травень поточного року 11 250 особам на 5,1 млн. гривень. Пільги готівковою через установи банків або поштові відділення отримають 4 178 осіб (2,2 млн. гривень), в безготівковій формі – 7 072 пільговика (2,9 млн. гривень). Також, донараховано житлову субсидію за попередні періоди 217 особам на загальну суму 312 тис. гривень.

– КП «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян в сумі 2 059,4 тис. гривень.

– АТ «Українська залізниця» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян на залізничному транспорті у міжміському сполученні в сумі 149,5 тис. гривень.

– підприємствам, що надають комунальні послуги, відшкодовано витрати за надані в квітні поточного року пільги з оплати послуг зв’язку в сумі 76,8 тис. гривень.

– на виконання програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» 9 особам, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, перераховано одноразову матеріальну допомогу в розмірі 1 100 гривень. З початку року таку допомогу отримали 67 «чорнобильців».

– відповідно до програми Сумської міської територіальної громади «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»: до Міжнародного дня захисту дітей 20 дітям (до 18 років) загиблих чи померлих захисників України надано одноразову матеріальну допомогу в розмірі 1 тис. грн. кожному; 36 сім’ям учасників бойових дій, які фактично проживають в м. Суми по вул. Герасима Кондратьєва, 165, проведено відшкодування вартості спожитих житлово-комунальних послуг за квітень 2021 року на загальну суму 23,2 тис. гривень.

– за кошти Держбюджету України забезпечено підготовку документів та виплату разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни: відповідно до переліку осіб, які є пенсіонерами Сумського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області та Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, протягом звітного періоду дану допомогу виплачено 144 ветеранам війни на 215,8 тис. гривень, а також 860,3 тис. гривень перераховано на спеціальні рахунки військових частин, установ та організації для виплати допомоги 577 особам за місцем їх служби.

–  проведено засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, для розгляду на якому підготовлено пакети документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог 32 внутрішньо переміщеним особам. Комісією, без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання осіб, прийняті позитивні рішення щодо призначення відповідних виплат. З початку поточного року проведено 21 засідання комісії, на яких розглянуто 519 заяв внутрішньо переміщених осіб.