м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Почути без звуку: 26 вересня – Міжнародний день глухих

26 вересня в Україні відзначатимуть Міжнародний день глухих та Міжнародний день жестових мов. Цей день засновано в 1951 році на честь створення Всесвітньої федерації глухих. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених вад розвитку.

У Сумській міській територіальній громаді на сьогодні налічується понад 280 нечуючих людей. Осіб з вадами слуху об’єднує Українське товариство глухих, яке є громадською організацією із всеукраїнським статусом.

Посилення соціального захисту та підтримка осіб з інвалідністю, у тому числі з вадами слуху, є одним із пріоритетів діяльності міської влади та департаменту. Впродовж 2018-2021 років за кошти державного бюджету було виплачено компенсацію за самостійно придбані мобільні телефони 87 особам з інвалідністю по слуху.

Для забезпечення повноцінного розвитку дітей, які потребують корекції слуху, з 2021 року в бюджеті міської територіальної громади передбачаються кошти на придбання слухових апаратів. Даною соціальною гарантією вже скористалися 10 дітей, батьки яких отримали можливість придбати якісні слухові апарати, які дозволяють навчатися в звичайних школах, ходити в театр, радіти життю, сприймаючи його різноманіття, на що профінансовано 348,9 тисяч гривень.

Департаментом налагоджено тісну співпрацю з громадською організацією «Українське товариство глухих», залучаючи її працівників до надання соціальної послуги перекладу жестовою мовою. На даний час закінчується організаційна робота, задля забезпечення доступності адміністративних послуг для глухих людей та таких, що недочувають, по впровадженню доступу спеціалістів департаменту до сервісу системи відеозвʼязку з перекладачем жестової мови «СЕРВІС УТОГ», завдяки чому буде подолано бар’єр у спілкуванні.