м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Почесне звання України «Мати-героїня» – вища форма відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною

Згідно з Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001 почесним званням України «Мати-героїня» відзначаються жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей.

Чинним законодавством передбачена винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання. Для її отримання подаються такі документи:

–  заява про виплату винагороди із зазначенням способу виплати;

– копія сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я та по батькові, місце реєстрації.

У разі, коли жінка, якій присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», не отримала винагороди протягом відповідного бюджетного періоду з поважних причин, вона має право звернутися за її отриманням у наступному бюджетному періоді і отримати винагороду виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно таке звання.

Сума винагороди обчислюється відповідно до Указу Президента України від 25 грудня 2007 року № 1254 «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» у десятикратному розмірі  прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання (у 2019 році – 19 210,00 грн., у 2020 році – 21 020,00 грн.).

За вагомий особистий внесок у вихованні дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття ними освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей Указом Президента України в 2019 році присвоєні почесні звання України «Мати-героїня» трьом мешканкам міста Суми.