м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Підведені підсумки роботи департаменту на минулому тижні

У понеділок, 30 листопада, на онлайн-нараді при міському голові директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік прозвітувала про стан справ у соціальній сфері на минулому тижні.

Незважаючи на карантинні обмеження, прийом громадян у департаменті ведеться переважно дистанційно. Відповіді на питання, що хвилюють  мешканців громади, надаються в телефонному режимі – для цього в департаменті працюють понад 20 телефонних номерів, на яких чергують фахові спеціалісти (деталі за посиланням – https://dszn.smr.gov.ua/zvernit-uvagu-pratsyuyut-dodatkovi-nomeri-telefoniv-dlya-zvernen-iz-deyakih-pitan/).

Також налагоджений оперативний зворотній зв’язок через електронні сервіси: електронну пошту (dszn@smr.gov.ua), сторінку в «Фейсбуці» (https://www.facebook.com/sumysoczahyst).

А з тих питань, де потрібна особиста присутність заявника, за попереднім записом ведеться особистий прийом: всі питання вирішуються оперативно й вчасно з дотриманням протиепідемічних вимог.

Протягом тижня проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота з метою інформування мешканців громади із актуальних питань соцзахисту, змін у законодавстві, умов надання соціальних гарантій та щодо поточної роботи департаменту:

  • 25 листопада першим заступником директора департаменту Світланою Маринченко проведений особистий прийом у рамках «прямої телефонної лінії». Громадяни зверталися з питань призначення та отримання субсидій, пільг, допомоги малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям, внутрішньо переміщеним особам, постраждалим від аварії на ЧАЕС та ін.
  • на офіційному веб-сайті департаменту та в «Фейсбуці» опубліковано 16 інформаційних статей.

Наразі субсидії і пільги – це ті питання, з приводу яких надходить найбільше звернень. Зауважимо, що проведено розрахунок розміру житлової субсидії та нарахування пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги за листопад, при цьому розміри субсидії та пільг розраховано вже з урахуванням надання послуги «опалення» на повний місяць.

Розмір житлової субсидії розрахований із урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів на період дії карантину, а також враховано збільшення ціни на послугу з газопостачання (з 6,736 грн./м3 до 8,87582 грн./м3).

У результаті проведеного нарахування пільг та субсидій за листопад загальна потреба в коштах становить 52,2 млн. гривень, із них субсидії нараховано 24 778 домогосподарствам на 38,9 млн. гривень, пільги11 506 особам на 13,3 млн. гривень.

Отже, за листопад 2020 року субсидію отримають:

– готівкою 4 661 домогосподарство через відділення АТ «Укрпошта» (7,3 млн. гривень);

– грошовим переказом через банківські установи 19 364 домогосподарства (30,1 млн. гривень);

– готівкою пільги отримають 3 853 особи (5,3 млн. гривень).

У безготівковій формі субсидія буде перерахована 753 домогосподарствам (1,5 млн. гривень), пільги – 7 653 громадянам (8 млн. гривень).

По зверненнях про призначення житлової субсидії з листопада нарахування не проводиться в зв’язку з тим, що дані про доходи за ІІ-ІІІ квартали 2020 року, які потрібні для отримання субсидії і які надає Державна податкова служба України, наразі ще відсутні. На сьогодні таких вже 388 заяв. Вони будуть розглянуті після отримання необхідної інформації.

Звертаємо увагу отримувачів житлової субсидії, яким кошти субсидії надавалися в безготівковій формі через АТ «Ощадбанк», та в яких внаслідок економії споживання комунальних послуг за результатами опалювального періоду 2019-2020 років станом на 01.06.2020 є залишки коштів. Таким громадянам рекомендовано звернутися за телефоном урядової гарячої лінії АТ «Ощадбанк» 0-800–210-800 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів по всій території України) для уточнення інформації щодо залишків коштів. При цьому зазначимо, що залишки коштів, за якими не було звернень щодо їх виплати, 20 грудня припиняють обліковуватись АТ «Ощадбанк» та протягом двох робочих днів повертаються на рахунок Міністерства соціальної політики України.

За поточний місяць виплачені всі види державної соціальної допомоги757 одержувачів на 2,7 мільйони гривень.

6 вищих навчальних закладів профінансовані для виплати соціальної стипендії 826 студентам за листопад 2020 року, на суму 1 363,6 тис.

Виконуються заходи соціальних програм «Милосердя» і «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»:

– 4 особи з інвалідністю внаслідок війни отримали виплату для проведення ремонту власного житла на суму 172,2 тис. гривень;

– 3 особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, виплачено матеріальну допомогу на суму 27 тис. гривень;

– 11 онкохворим дітям виплачено матеріальну допомогу для придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення та проведення обстеження на суму 134 тис. гривень;

– до Міжнародного дня людей з інвалідністю 54 особам з інвалідністю з дитинства І групи (підгрупи А) виплачена разова допомога в розмірі 400 гривень;

– захиснику України, який отримав захворювання під час участі в АТО, надано разову матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень.

В плановому порядку на минулому тижні проведені засідання комісій з питань, пов’язаних із отриманням житлових субсидій (розглянуто 87 справ) і з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (розглянуто 15 справ).

Як підсумок зазначаємо, що ситуація у соціальній сфері стабільна, всі державні та місцеві програми виконуються.