м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Підведені підсумки проведеної роботи по протидії торгівлі людьми

За ініціативи громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» 26 грудня в Сумській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка відбулося засідання «круглого столу» по підведенню підсумків проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні».

В заході приймали участь представники суб’єктів взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми на території міста Суми: Сумського відділу поліції, управління патрульної поліції, департаменту соціального захисту населення, управління освіти і науки, Сумської міської ради, Сумського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Сумського міського центру занятості.

Також до участі в ньому долучились представники суб’єктів взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми на території Білопільського, Лебединського, Краснопільського, Сумського районів та міста Лебедин.

Від департаменту соціального захисту населення міської ради учасником заходу -заступником начальника управління соціально-трудових відносин Оленою Родінкою було під час виступу наголошено, що протягом року в місті Суми активно проводились інформаційно-просвітницькі заходи щодо протидії торгівлі людьми та ризиків потрапляння в рабство. Просвітницька робота здійснювалась у вигляді лекцій, виховних годин, практичних занять, квестів, диспутів, конкурсів, інформаційних акцій, тематичних зустрічей в закладах освіти міста з учасниками навчально-виховного процесу, у філіях Сумської міської централізованої бібліотечної системи, Сумському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Сумському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги – з відвідувачами, в Сумському міському центрі зайнятості – з безробітними та шукачами роботи.

Під час заходів розповсюджувалась друкована продукція про безпечну міграцію та протидію торгівлі людьми, організовувались перегляди відеоматеріалів з відповідної тематики.

В усіх структурних підрозділах та службах Сумської міської ради, закладах освіти та охорони здоров’я міста в інформаційних куточках та на офіційних сайтах розміщено матеріали щодо правової основи запобігання торгівлі людьми, телефони Національної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування з питань міграції (0800505501 та 527).

За рахунок коштів міського бюджету було виготовлено та розміщено в центрі міста постери соціальної реклами з протидії торгівлі людьми (3 сіті-лайти), організовано трансляцію ТОВ «Телерадіокомпанія «Відікон» відеороликів з питань запобігання торгівлі людьми.

З метою привернення уваги до проблеми торгівлі людьми й боротьби з сучасним рабством протягом 2019 року в мережі Інтернет було висвітлено 15 інформаційних матеріалів та розміщено 5 відеороликів з відповідної тематики.

У поточному році 4-м мешканцям міста було встановлено статус постраждалих від торгівлі людьми та виплачено одноразову матеріальну допомогу в загальній сумі 22,0 тис.