м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Підсумовуємо роботу департаменту за минулий тиждень

На минулому тижні все таким же актуальним залишалося питання субсидій. Це, перш за все, пов’язано зі змінами в законодавстві щодо призначення цього виду державної допомоги і широко анонсованою верифікацією даних.

Всього за минулий тиждень департаментом надано 4 115 послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 2 339 консультацій з усіх питань соціального спрямування.

Талони на прийом отримали 76 осіб, за новим порядком надання житлової субсидії прийнято 399 пакетів документів. Прийом громадян проводиться на спеціально облаштованих робочих місцях як у приміщенні департаменту (прийнято 398 мешканців громади), так і на додаткових – за місцем проживання. Тож, за консультацією можна звернутись і до спеціалістів департаменту, що ведуть прийом на віддалених робочих місцях: у Центрі надання адміністративних послуг (вул. Горького, 21), Міському єдиному інформаційно-розрахунковому центрі (вул. Героїв Небесної Сотні, 7), Центрі учасників бойових дій (вул. Герасима Кондратьєва, 165/71), на робочому місці департаменту на вулиці Охтирська, 11. Також за окремим графіком здійснюється  прийом у Битицькому, Великочернеччинському та Стецьківському старостинських округах.

Продовжується робота по підготовці справ та документів одержувачів житлової субсидії для розрахунку розміру даної допомоги на неопалювальний період без звернення громадян: перевірено склад зареєстрованих осіб у 10 828 домогосподарствах (всього на даний час перевірено 23 087 домогосподарств, а це – 87% від кількості, по яких необхідно провести автоматичний розрахунок). Така перевірка здійснюється шляхом співставлення інформації із особової справи з відповідною інформацією електронної бази ТОВ «МЄІРЦ». Всі виявлені розбіжності з’ясовуються з отримувачами субсидії. Вже встановлено 261 випадок неповідомлення департаменту про зміну складу та чисельності зареєстрованих осіб у домогосподарствах (з початку проведення роботи по верифікації – 396). Дані факти тягнуть за собою вжиття заходів по проведенню перерахунку раніше наданої житлової субсидії та повернення заявниками надміру отриманих бюджетних коштів.

На сьогодні ще відсутня інформація Міністерства фінансів України щодо верифікації даних по отримувачах житлової субсидії, що в свою чергу унеможливлює проведення автоматичного розрахунку розміру житлової субсидії з травня 2021 року.

На минулому тижні проведено виплату усіх видів державної соціальної допомоги за поточний місяць по додаткових відомостях 161 одержувачу на 1,3 млн. гривень.

884 внутрішньо переміщеним особам перераховано щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за червень 2021 року на 1,3 млн. гривень.

Проведені виплати за кошти бюджету тергромади, що передбачені програмами соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»:

– АТ «Українська залізниця» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян на залізничному транспорті в приміському сполученні в сумі 125 тис. гривень;

– 9 особам, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, виплачено разову матеріальну допомогу в розмірі 1 100 гривень кожному;

– захиснику України, який отримав поранення під час участі в АТО, надано разову матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень;

– двом військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України, надано разову матеріальну допомогу в розмірі по 3 тисячі гривень.

У підсумку, слід зазначити, що робота департаменту направлена на виконання власних та делегованих державою повноважень, ситуація в сфері соціального захисту в громаді стабільна.