м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Підсумки роботи опікунської ради за січень-вересень 2020 року

На території Сумської міської територіальної громади проживає 437 повнолітніх осіб, які в судовому порядку визнані недієздатним та перебувають під опікою. Вирішення питань, які належать до повноважень органу опіки та піклування, покладено на опікунську раду, а організаційні питання її роботи вирішує департамент соціального захисту населення міської ради.

Щоквартально опікунська рада при органі опіки та піклування Сумської міської ради підводить підсумки роботи. Не стало виключенням і засідання дорадчого органу, яке відбулося 29 вересня.

Так, з початку року на 7 засіданнях опікунської ради розглянуто 39 заяв, що стосувались питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами, з них:

  • про призначення опікуна в разі визнання особи недієздатною за рішенням суду – 18;
  • про призначення опікуна недієздатній особі за рішенням органу опіки та піклування – 9;
  • про надання дозволу опікуну на влаштування підопічного до закладу соціального захисту осіб, які страждають на психічні розлади, – 5;
  • про надання дозволу опікуну на вчинення правочину в інтересах недієздатної особи – 4;
  • про звільнення від обов’язків опікуна – 2;
  • скарга на дії опікуна щодо неналежного виконання опікунських обов’язків – 1.

Згідно з наданими пропозиціями прийнято 6 рішень виконавчого комітету Сумської міської ради із зазначених питань. Спеціалісти департаменту взяли участь у 77 судових засіданнях. Як наслідок, над 22 особами встановлено опіку, 4 опікунам надано дозвіл на влаштування недієздатних осіб до закладу соціального захисту осіб, які страждають на психічні розлади, 2 опікунам – на вчинення правочину в інтересах підопічних.

Слід зауважити, що опікунська рада під час карантинних заходів працює з опікунами та громадянами дистанційно. Питання життєзабезпечення недієздатних осіб до завершення карантину опрацьовується з опікунами в телефонному режимі, визначаються проблемні питання та шляхи їх вирішення, бо саме ці особи найбільш залежні від обставин.

Враховуючи потреби сімей, де під опікою перебувають недієздатні, 87 особам було надано продуктові набори, що не лише підтримало їх матеріально в дуже складний період, а й надало можливість утриматись від виходу з помешкання під час карантинного режиму.

З початку року надано методичну допомогу з питань опіки та піклування 585 громадянам, в т.ч. у період карантину – 445.

Опікунам, у яких під опікою перебуває по 2 повнолітніх недієздатних особи, починаючи з 2016 року виплачується разова матеріальна допомога (один прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на кожного недієздатного) – відповідно до програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя». В серпні її отримали 4 опікуни на 8 підопічних.

Нагадуємо мешканцям Сумської міської територіальної громади, що для отримання роз’яснень із питань опіки над повнолітніми особами необхідно звертатися до департаменту за багатоканальним номером телефону 788-888 та додатковим – 787-147.