м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Підсумки роботи опікунської ради за І півріччя 2020 року

За І півріччя 2020 року підведено підсумки роботи дорадчого органу – опікунської ради при органі опіки та піклування Сумської міської ради.

Так, з початку року за результатами розгляду 20 заяв громадян на 4 засіданнях опікунської ради, підготовлено 4 рішення виконавчого комітету Сумської міської ради. Прийнято участь у 56 засіданнях суду з питань встановлення опіки.

Як наслідок, призначено опікунів 17 особам (з них -7 під час запровадження карантинних заходів), 3 опікунам надано дозвіл на влаштування підопічних до закладу соціального захисту осіб, які страждають на психічні розлади.

Відповідно до законодавства здійснювався контроль за виконанням опікунами обов’язків по забезпеченню належного утримання 435 недієздатних повнолітніх осіб, що обліковуються в реєстрі, який оновлюється та підтримується в актуальному стані. Централізований банк даних з проблем інвалідності доповнювався інформацією про підопічних.

До архіву опікунської ради, який передбачає довгострокове зберігання документів (75 років), занесено 326 особових справ недієздатних осіб та матеріалів, наданих заявниками та судовими органами, в тому числі в зв’язку з: смертю підопічних – 223, залишенням судами справ без розгляду – 80, зміною місця проживання – 13, відновленням дієздатності – 7, закінченням строку дії рішення суду про визнання особи недієздатною – 2.

Згідно із затвердженими графіками з початку року проведено обстеження житлово-побутових умов 126 недієздатних осіб.

Під час карантинних обмежень стан життєзабезпечення недієздатних осіб опрацьовувався з опікунами в телефонному режимі, визначалися проблемні питання та шляхи їх вирішення, бо саме ці особи найбільш залежні від обставин.

Враховуючи потреби сімей, де під опікою перебувають недієздатні, 75 особам було надано продуктові набори, що не лише підтримало їх матеріально в дуже складний період, а й надало можливість утриматись від виходу з помешкання під час карантинного режиму.

Також, з початку року було надано методичну допомогу з питань опіки та піклування 343 громадянам.

Крім того, департаментом соціального захисту населення проводилася виплата опікунам гарантованих державою соціальних допомог та субсидій. Так, отримали державні соціальні допомоги особи з інвалідністю з дитинства та особи, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу або державну грошову допомогу особи, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу – 284 сім’ї, де під опікою перебувають недієздатні особи, користуються субсидією – 157 сімей.

До того ж, міською владою вживаються заходи, спрямовані на матеріальну підтримку таких сімей. Відповідно до програми Сумської міської ОТГ «Милосердя» опікунам, у яких під опікою перебуває по 2 та більше недієздатних осіб, передбачено виплату за рахунок коштів міського бюджету одноразової матеріальної допомоги в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на кожну з таких осіб (на 2020 рік передбачено 22,4 тис. грн.).

За рахунок коштів міського бюджету надаються пільги на оплату за житлово-комунальні послуги 43 недієздатним особам з інвалідністю з дитинства І та ІІ групи з діагнозом ДЦП в розмірі 100% та 50% відповідно.

Нагадуємо мешканцям Сумської міської ОТГ, що засідання опікунської ради проводяться у останній вівторок кожного місяця, для отримання роз’яснень щодо подачі заяв з питань встановлення опіки над повнолітніми особами та визначеного законодавством пакету документів, які до них додаються, необхідно звертатися до департаменту за багатоканальним номером телефону 788-888 та додатково – 787-147.