м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Підсумки роботи департаменту за минулий тиждень

На жаль, темпи поширення коронавірусної інфекції в Україні, і в Сумах зокрема, не знижуються, тому департамент продовжує роботу в режимі, організованому в умовах карантину: особисті прийоми громадян не проводяться (на період віднесення громади до «червоної» зони), документи приймаються за допомогою пошти або через електронні сервіси.

Тому мешканці Сумської міської територіальної громади мають можливість залишати письмові звернення, заяви, документи тощо в спеціальних скриньках, розташованих при вході в адміністративну будівлю на вулиці Харківська, 35. Отримані в такий спосіб документи, в подальшому опрацьовуються відповідно до порядків, що регламентують надання різних видів державної та місцевої підтримки.

Так, за минулий тиждень мешканцями було залишено в даних скриньках 1 123 пакета документів, департаментом надано 1 384 соціальних послуги з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

Для зручності громадян департаментом встановлено біля входу в адміністративний будинок № 35 на вул. Харківська телефонний апарат, за допомогою якого мешканці громади мають можливість звернутися на короткі номери телефонів із найактуальніших питань до спеціалістів департаменту.

Минулого тижня, на опалювальний період 2020-2021 років, по 29 513 домогосподарствах проведено автоматичний розрахунок розміру житлової субсидії із жовтня. При цьому розрахунок субсидії на послугу «опалення», як централізоване, так і індивідуальне, виконано з урахуванням дати початку опалювального сезону з 16 жовтня 2020 року. За результатами виконаного розрахунку отримувачами житлової субсидії з жовтня є 20 448 домогосподарств (по інших – або відмова, або відсутня інформація про сплату ЄСВ, або інші причини). При цьому по 567 домогосподарствах розмір субсидії в жовтні становить 0 гривень.

За поточний місяць виплачено всі види державної соціальної допомоги по додаткових відомостях 1 044 одержувачам на 4,3 мільйони гривень.

892 внутрішньо переміщеним особам перераховано щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за жовтень 2020 року на 1,3 млн. гривень.

Комунальному підприємству «Електроавтотранс» за рахунок коштів територіальної громади відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян у сумі 1 488,2 тис. гривень.

За рахунок коштів територіальної громади надавачам послуг та ОСББ відшкодовано витрати за вересень 2020 року за надані пільги на оплату житлово-комунальних послуг окремим громадянам, пільги яким установлені рішенням Сумської міської ради, на загальну суму 110,6 тис. гривень.

7 багатодітним сім’ям, діти з яких у 2020 році вступили до закладів вищої освіти, перераховано допомогу в розмірі прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку – у рамках програми Сумської міської ТГ «Милосердя».

14 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу (83,2 тис. гривень) – за рахунок коштів, передбачених у бюджеті міської територіальної громади на виконання виборчих програм і доручень виборців.

61 особі з інвалідністю та дітям із інвалідністю за липень-вересень 2020 року відшкодовано витрати на оплату послуг із доступу до мережі Інтернет на 10,3 тис. гривень.

Двом особам із інвалідністю внаслідок війни надано цільову матеріальну допомогу для вирішення питань, пов’язаних із проведенням капітального ремонту власних житлових будинків (квартир), на суму 85,4 тис. гривень.

Почесному донору України виплачено разову матеріальну допомогу в розмірі 1 тисяча гривень.

6 сім’ям захисників України, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу (53,5 тис. гривень), відповідно до програми Сумської міської ТГ «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей».

В плановому, але в режимі відеозв’язку, проводяться засідання комісій.

Так на комісію з питань, пов’язаних із отриманням житлових субсидій та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, для розгляду підготовлено подання по 11 справах одержувачів житлової субсидії. По 2 із них прийнято позитивне рішення на призначення житлової субсидії без врахування акту обстеження матеріально-побутових умов проживання. По 9 домогосподарствах надання житлової субсидії припинено за результатами проведених перевірок достовірності наданої заявниками інформації, яка використовується для визначення права на отримання даного виду допомоги.

Також у ході роботи комісії прийнято рішення про надання пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги багатодітній сім’ї за місцем фактичного проживання, а не за місцем реєстрації.

Для розгляду на комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам було підготовлено пакети документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог 19 внутрішньо переміщеним особам. За результатами засідання прийнято позитивне рішення щодо призначення відповідних виплат без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання такої особи.