м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Підсумки роботи департаменту щодо підтримки окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією росії проти України

Від першого дня війни департамент соцзахисту не припиняв роботу. Перш за все, була зосереджена увага на наданні послуг соціального характеру мешканцям громади, а також внутрішньо переміщеним особам. Починаючи з 24 лютого і до цього часу департамент надав майже 150 тисяч послуг – це оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги, вирішення питань соціального захисту осіб з інвалідністю, тощо. На особистому прийомі фахівцями прийнято майже 32 тисячі відвідувачів, опрацьовано 3647 пакетів документів, переданих через скриньки у безконтактний спосіб із працівниками. За телефонами надано понад 43 тисячі консультацій.

Задля вирішення питань життєзабезпечення мешканців департамент опрацьовував питання забезпечення гуманітарною допомогою. Була налагоджена робота із Головним Гуманітарним штабом та Першим Сумським гуманітарним штабом, іншими благодійниками. Відтак, із початку війни опрацьовані звернення громадян у нагальній потребі у забезпеченні продуктами харчування, засобами гігієни, дитячим харчуванням, та видано 5 289 продуктових наборів. Зокрема, приділялася увага одиноким родинам та похилого віку, особам з інвалідністю, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, опікунам над недієздатними повнолітніми особами, громадянам, що втратили роботу.

Із червня департаментом здійснюється видача гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб від міжнародної організації AVSI: майже 7 тисяч ВПО отримали продуктові набори. Всього департаментом вже отримано 115,6 тон допомоги від фундації AVSI.

У травні-червні працівники департаменту були задіяні у видачі продовольчих товарів тривалого зберігання (державна програма), які отримали майже 35 тисяч містян різних категорій.

У липні і до цього часу організовано видачу продуктових наборів, які були надані некомерційною міжнародною гуманітарно-продовольчою організацією World Central Kitchen, особам похилого віку від 70 до 75 років. До процесу видачі допомоги залучали 45 працівників департаменту, у тому числі забезпечувалася доставка та видача допомоги на старостинські округи. Всього 14 376 осіб відповідного віку Сумської міської територіальної громади отримали набори від WCK. Окрім цього, гуманітарна допомога від WCK видана і членам сімей загиблих чи померлих Захисників України, а це 380 наборів.