м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Перерахунок виплачених державних допомог буде проведено після закінчення карантину!

Відповідно до затверджених змін у законодавстві, пов’язаних із запровадженням загальнонаціонального карантину, протягом одного місяця після його відміни департаментом соціального захисту населення буде проведено перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги.

Підставою для такого перерахунку буде подана заява з необхідними документами одержувачем допомоги або її законним представником.

Тому, громадянам, яким автоматично подовжено державні соціальні допомоги без особистого звернення на період дії карантинних заходів, потрібно повідомити департамент про зміни всіх обставин, які впливають на визначення права та на розмір допомоги.

У разі, коли за результатами проведеного перерахунку розмір отриманої допомоги був меншим, то буде проведено доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги. А якщо не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, виплачені надміру суми допомоги буде стягнуто згідно із законом. Рішення про стягнення зайво виплачених коштів буде прийняте протягом одного місяця з дати відміни карантину і розмір такого стягнення буде становити не більш як 20 відсотків суми виплаченої допомоги.

Письмові звернення можна направити шляхом поштового відправлення, за допомогою засобів електронного/телефонного зв’язку або залишити в спеціальній скриньці, яка розташована при вході до адмінбудівлі департаменту (вул. Харківська, буд. 35).

Консультування проводиться за багатоканальним номером телефону 788-888.