м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

8 травня – День пам’яті та примирення, який відзначається щороку з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

Встановлюючи цю пам’ятну дату у 2015 році, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, віддаючи шану всім, хто боровся з нацизмом, та жертвам війни. У 1939-1945 роках нацистський та комуністичний тоталітарні режими вчинили на українській землі злочини проти людяності, воєнні злочини та геноцид, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Вже другий рік Україна відзначає День пам’яті та примирення в умовах війни, що супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії. Саме сьогодні росія відображає в собі всі злочинні практики нацизму й комунізму, цинічно зазіхає на нашу територіальну цілісність.

Ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Пам’ятаємо! Перемагаємо! Слава Україні!