м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

«ПАКУНОК МАЛЮКА» – вибір батьків у якому вигляді отримувати

Звертаємо увагу, що отримати «пакунок малюка» можна як у натуральній формі, так і грошовою компенсацією.

У натуральній формі «пакунок малюка» видається у пологовому будинку або, якщо його немає у наявності при виписці новонародженого, у департаменті соцзахисту населення Сумської міської ради (тим, чиє місце проживання зареєстровано у межах Сумської міської тергромади). У такому випадку заява на отримання «пакунка малюка» подається до департаменту отримувачем не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини, а у разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я – протягом року з дня народження дитини.

За бажанням, замість «пакунку малюка» батьки можуть отримати грошову компенсацію. У період дії воєнного стану призначення та використання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» проводиться з певними особливостями. Мова йде про зняття обмеження на використання коштів грошової компенсації «пакунку малюка» на весь період воєнного стану плюс один місяць після його завершення. Тобто, не застосовується вимога використати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» протягом 12 місяців.

Грошова компенсація надається у розмірі не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років (у 2023 році це 6816 гривень) за умови, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців із дня народження дитини. За статистикою, цього року за оформленням грошової компенсації «пакунка малюка» до департаменту звернулося вже 317 родин.

Оформити компенсацію можна двома способами: надати до департаменту заяву та необхідні документи (копію свідоцтва про народження дитини, довідку з полового будинку про неотримання натуральної допомоги пакунок малюка») або через комплексну послугу «єМалятко» на порталі «Дія».

Грошова компенсація не виплачується в разі: коли батьки відмовилися від новонародженої дитини; мати відбуває покарання в місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань; смерті новонародженої дитини в пологовому будинку; отримання разової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Консультуємо за телефонами 050-407-81-99, 050-407-80-02, 788-888 (багатоканальний) та безпосередньо у Громадській приймальні департаменту (вул. Харківська, 35).