м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

«Пакунок малюка» чи грошова компенсація його вартості?

У вересні 2018 року Уряд вперше запровадив натуральну допомогу «пакунок малюка» для забезпечення нею при народженні дитини. В подальшому вносилися зміни щодо видачі «пакунка» або грошової компенсації його вартості.

«Пакунок малюка» (або ж, як його часто називають, «бебі-бокс»), який складається з речей першої необхідності, видається породіллі в пологовому будинку при народженні дитини до їх виписки, а в разі відсутності «пакунку» органами соціального захисту населення.

У разі неотримання «пакунку малюка» з не залежних від батьків обставин для його видачі батькам новонароджених дітей, які мешкають на території Сумської міської територіальної громади, необхідно звернутися до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради та подати наступні документи:

  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку з пологового будинку про неотримання «пакунку малюка»;
  • копію РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків);
  • копію документа, що засвідчує особу.

31 березня 2021 року був підписаний Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», яким, зокрема, передбачено, що вартість «пакунку малюка» становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату оголошення про проведення закупівель (на сьогодні – 5763 грн.). До змін – вартість «пакунку малюка» визначалася на дату його видачі.

Перелік необхідних речей у «бебі-боксі» постійно розширюється та покращується: до нього входить не тільки одяг для новонароджених, засоби гігієни, підгузки, іграшки, пелюшки, рушнички, матрац та ковдра, а ще й розвивальний килимок та демісезонний комбінезон-трансформер.

З початку 2021 року пологовими будинками міста виданий 401 «пакунок малюка». До департаменту із заявою на отримання «пакунку малюка» звернулася та чекає на його надання 1 особа.

У разі неотримання «бебі-боксу» після спливу 30-денного терміну з дня народження дитини, найперше, що потрібно зробити, – це звернутися до «ПриватБанку», де відкрити спеціалізовану картку, та надати документи (копію свідоцтва про народження, довідку з пологового, копію РНОКПП та паспорту), а також інформацію щодо спеціального рахунку для отримання монетизованої вартості «пакунку малюка» (5763 грн.).

Дану допомогу в грошовій формі батьки дитини мають право отримати протягом 12 місяців із дня її народження.

Після нарахування виплат протягом року призначену грошову компенсацію можна використати на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору. Придбати можна виключно товари для немовлят та породіль!

З 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору: отримати «пакунок малюка» чи грошову компенсацію його вартості.

Також буде запроваджено можливість отримати «пакунок малюка» або грошову компенсацію в межах комплексної послуги «є-Малятко».

За отриманням грошової компенсації «пакунку малюка» звернулося 382 особи.

Слід зазначити, що натуральна допомога «пакунок малюка» і грошова компенсація його вартості:

  • не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини, яка виплачується в розмірі 41 280 грн. протягом 3 років, незалежно від отримання «пакунку малюка»;
  • не враховується до сукупного доходу родини при призначенні соціальних допомог та житлових субсидій;
  • не включається до розрахунку загального оподатковуваного доходу відповідно до Податкового кодексу України;
  • одержання отримувачами інших видів допомоги не впливає на виплату їм грошової компенсації.