м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Оздоровлення дітей пільгових категорій уже стартувало!

Оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій у Державних підприємствах України «Міжнародний дитячій центр «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця) та «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса) в поточному році вже стартувало. Так, до «Артека» цьогоріч на І зміну вже направлено 8 дітей із Сумської міської територіальної громади: двоє дітей, позбавлених батьківського піклування, та шестеро – з багатодітних сімей. Протягом трьох тижнів, з 15 березня по 4 квітня, діти будуть безкоштовно забезпечені п’ятиразовим харчуванням, а також змістовно відпочинуть: братимуть участь у виховних, патріотичних, оздоровчих заходах, розважально-ігрових програмах та змаганнях, крім того, вони розглядатимуть теми в межах шкільної програми.

Щоб скористатись правом на оздоровлення та відпочинок дітей, батькам (особам, які їх замінюють) необхідно звернутися до управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради за адресою: м. Суми (вул. Горького, 21) із заявою, копією документа, що посвідчує особу дитини, копіями документів, які підтверджують її пільговий статус, завіреними в установленому законодавством порядку або поданими з пред’явленням оригіналів (https://cnap.gov.ua/node/936).

Путівки надаються дітям віком від 7 до 18 років, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в порядку черговості взяття їх на облік у межах належності до однієї пільгової категорії.

Дитина має право на забезпечення путівкою до зазначених дитячих закладів оздоровлення та відпочинку раз на рік за умови, що пільгова путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів місцевих бюджетів.

За бажанням батьків (осіб, які їх замінюють) діти мають право на отримання безоплатної путівки або путівки з частковою оплатою, в розмірі 20% чи 30% вартості, за відсутності відповідної путівки або отримати путівку з більшою частковою оплатою вартості, яка є в наявності.

Пільгові категорії дітей, види путівок до дитячих центрів «Молода гвардія» та «Артек», розміри часткової оплати вартості путівок – визначено наказами Міністерства соціальної політики України від 02.06.2020 № 358, 359.