м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій

Департаментом соціального захисту населення особлива увага приділяється дітям пільгових категорій, які потребують соціальної підтримки. Такі діти мають право на оздоровлення і відпочинок у дитячих центрах «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця) і «Молода гвардія» (м. Одеса).

В першу чергу на оздоровлення до дитячих центрів направляються:

 • діти-сироти;
 • діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;
 • діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;
 • діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
 • діти з інвалідністю;
 • діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;
 • діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Путівки надаються безоплатно або з частковою оплатою.

З частковою оплатою в розмірі 20, 30 та 50 відсотків вартості путівки може бути надано талановитим та обдарованим дітям – переможцям олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань (розмір оплати залежить від рівня заходу: міжнародні, всеукраїнські, обласні чи міські). Крім того, з 20 відсотковою оплатою вартості надаються путівки дітям учасників бойових дій, 30 відсотковою – дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи.

В минулому році скористалися можливістю оздоровитися та відпочити у дитячих центрах «Артек» і «Молода гвардія»  139 дітей пільгових категорій від 7 до 18 років, серед них:

– діти з багатодітних сімей – 86;

– діти-переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсів – 20;

– діти учасників бойових дій – 14,

– діти з малозабезпечених сімей – 9,

– діти-сироти та позбавлені батьківського піклування – 6;

– діти з інвалідністю, здатні до самообслуговування, та ті, які перебувають на диспансерному обліку – 4.

З початку 2020 року до департаменту надійшло 156 заяв, проте на оздоровлення та відпочинок було направлено лише 3 дитини з багатодітних сімей в лютому. Нажаль, у зв’язку із запровадженням карантинних заходів направлення дітей пільгових категорій до оздоровчо-відпочинкових закладів призупинено.

Враховуючи те, що період для оздоровлення і відпочинку в зазначених дитячих закладах триває протягом всього року (з лютого по грудень), після закінчення карантину батькам або особам, що їх замінюють, які з початку 2020 року виявили бажання направити дітей до дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія», буде додатково повідомлено про дати заїздів на тематичні зміни. Путівки надаватимуться в порядку черговості надходження заяв.

Зазначаємо, що заяви, які надаються до управління «Центр надання адміністративних послуг» (вул. Горького, буд. 21) опрацьовуються за наступним алгоритмом:

 • розглядаються заяви спеціалістами департаменту;
 • складаються списки дітей, що мають право на отримання пільгових путівок;
 • надаються пропозиції згідно з розподілом путівок батькам або особам, які їх замінюють;
 • формуються пакети документів, передбачені чинним законодавством.

Для роз’яснень щодо порядку направлення дітей пільгових категорій до дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія» необхідно звертатися за багатоканальним номером телефону 788-888 та додатково – 787-146.