м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Основні питання, які опрацьовувалися департаментом соціального захисту населення на минулому тижні

Про отримання та розподіл гуманітарної допомоги у департаменті та про стан справ у галузі соціального захисту населення громади звітувала сьогодні директор департаменту Тетяна Масік на апаратній нараді міського голови.

За підсумками роботи за тиждень 27 мешканців громади отримали гуманітарні набори, надані департаменту за попередньою домовленістю з Першим Сумським гуманітарним штабом. Всього з початку війни надійшло 7285 запитів на отримання гумдопомоги від одиноких та одинокопроживаючих осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, малозабезпечених та багатодітних сімей, одиноких матерів, сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, опікунів недієздатних повнолітніх громадян, осіб, що втратили роботу. Департамент сприяв у видачі 6809 продуктових наборів, що формувалися Головним Гуманітарним штабом та Першим Сумським гуманітарним штабом.

Продовжується видача гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам від міжнародної організації AVSI:  протягом тижня 337 переселенцям надано гумдопомогу. Всього її вже надано 8932 особам, а це майже 157 тон продуктів від AVSI.

Також від цієї організації отримують допомогу мешканці громади, житло яких зруйновано або пошкоджено від ворожих ракетних ударів та артобстрілів – 10 сімей отримали допомогу (всього вже видано набори 416 особам).

Гуманітарно-продовольчою організацією World Central Kitchen та організацією AVSI забезпечується підтримка сімей загиблих захисників продуктовими наборами. Гуманітарна допомога видається всім членам сімей, включаючи батьків, дружин і дітей. Протягом тижня забезпечено 14 сімей (видано 34 набори). Всього 253 особи отримали 506 наборів.

Про ситуацію в галузі соціального захисту населення.

За тиждень надано 5281 послугу соціального характеру з оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги. Найбільше послуг надано громадянам у Громадській приймальні (прийнято 2069 мешканців, із яких 1166 громадян надали документи для оформлення різних видів соціальної допомоги та компенсацій). З початку року у Громадській приймальні прийнято більше 53 тисяч осіб.

Для зручності відвідувачів та з метою убезпечення від захворювання на COVID та ГРВІ громадяни можуть скористатися скриньками для документів: опрацьовано 179 пакетів документів (із початку року – 8547 пакетів документів).

За телефонами надано 1713 консультацій (з початку року надано понад 64 тисячі консультацій).

Основні питання, які опрацьовувалися фахівцями протягом тижня:

– прийом внутрішньо переміщених осіб  (взято на облік та видані довідки ВПО 294 особам (за час війни обліковано 14205 осіб, всього ж як ВПО на обліку перебуває 18770 осіб)

– підготовка документів по направленню пільгової категорії громадян на санаторно-курортне лікування (питання опрацьовано з 60 особами, направлено на лікування 12 осіб; відмовилися від отримання послуг 67 осіб)

–  прийом громадян щодо оформленням житлової субсидії: понад 200 представників домогосподарств звернулися та оформили документи (кількість звернень збільшилася в 4 рази до початку вересня)

– нарахування житлової субсидії та пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги за вересень поточного року (загальна потреба в коштах на виплату субсидій та пільг склала 8,6 млн. гривень: субсидії нараховано 10548 домогосподарствам (3,6 млн. гривень), пільги – 11392 особам (5 млн. гривень)

– фінансування соціальної стипендії трьом закладам вищої та трьом закладам фахової передвищої освіти за вересень (507 студентам на 1040 тис. гривень)

– фінансування заходів за програмами соціального спрямування Сумської міської територіальної громади «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей» (986 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії, перераховано одноразову матеріальну допомогу; виплачена матеріальна допомога членам добровольчих формувань та громадським невоєнізованим формуванням на 305,1 тис. гривень; проведено відшкодування витрат за надані в серпні пільги з оплати послуг зв’язку в сумі 63,2 тис. гривень; АТ «Укрзалізниця» компенсовано витрати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на 194,3 тис. гривень; КП «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян на 5,5 млн. гривень)

– опрацювання 27 повідомлень про здійснення домашнього насильства, яке відбулося відносно 23 осіб, у тому числі відносно 3 осіб випадки насильства відбувалися неодноразово

– проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи на сайті департаменту, у Фейсбук, Телеграм та на інших інтернет-ресурсах (опубліковано 72 інформаційних матеріалів із питань оформлення житлової субсидії, виплати пільг на ЖКП, отримання та надання гуманітарної допомоги, забезпечення засобами реабілітації та з інших питань соціального захисту)