м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Основні моменти роботи департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради минулого тижня

З питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії до департаменту звернулися 3 107 осіб. Вже з початку року понад 29 тисяч містян відвідали структурний підрозділ із питань соціального захисту населення.

Отримали консультації з питань оформлення субсидії як в Громадській приймальні (вулиця Харківська, 35), так і на віддалених робочих місцях (за місцем проживання громадян в мікрорайонах Хіммістечко, Курський та 9-й мікрорайон) та консультативних пунктах (ЦНАП та МЄІРЦ) 1 075 осіб (з початку року вже надано 11 819 консультацій).

Інформаторами департаменту, якими здійснюється попередній запис громадян на прийом до спеціалістів (як за телефоном, так і особисто), оформлено талони-направлення для 1 196 осіб (з початку року на прийом записалися 11 261 громадянин).

Проведено донарахування розміру субсидій з січня 2020 року по 32 535 домогосподарствам з урахуванням нової послуги з розподілу природного газу. На території Сумської міської ОТГ послугу з розподілу природного газу надає  АТ «Сумигаз». Ціна на дану послугу з 01.01.2020 по 30.06.2020 складає 0,912 грн./м³, з 01.07.2020 – 1,128 грн./м³.

Крім зазначеного, автоматично розраховано розмір житлової субсидії в зв’язку зі зменшенням тарифу на газопостачання з січня 2020 року з 6,91399 грн/м³ до 5,868492 грн./м³ та з лютого – з 5,868492 грн/м³ на 5,005032 грн/м³.

Проведено нарахування житлової субсидії та пільг на оплату за житлово-комунальні послуги за лютий поточного року. Так, загальна потреба в коштах на виплату субсидій та пільг становить 48,8 млн. гривень, з них субсидії нараховано 31 273 домогосподарствам на 37,6 млн. гривень, пільги – 12 240 особам на 11,2 млн. гривень.

20 внутрішньо переміщеним особам виплачена щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, по додатковим відомостям за лютий 2020 року  (28,9 тис. гривень).

Для розгляду на засіданні комісії з питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, підготовлено подання по 47 справам одержувачів житлової субсидії, які претендують на її отримання не враховуючи загальні вимоги порядку надання субсидії. В результаті роботи комісією прийнято позитивне рішення щодо надання субсидії 38 заявникам. До того ж по 8 домогосподарствам припинено надання житлової субсидії у зв’язку із виявленими змінами в складі членів домогосподарства або в складі сім’ї членів домогосподарства, або пов’язані із зміною місця реєстрації. Також в ході роботи комісії прийнято рішення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї з урахуванням виняткових обставин, які склалися в родині, та про надання пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги одному учаснику бойових дій з числа учасників антитерористичної операції за місцем його фактичного проживання, а не за місцем реєстрації.

Для розгляду на засіданні комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам підготовлено пакети документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог 48 внутрішньо переміщеним особам, по яким комісією прийнято позитивне рішення щодо надання відповідних виплат.