м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Основні моменти роботи департаменту на минулому тижні

Під час апаратної наради при міському голові директор департаменту соціального захисту населення Тетяна МАСІК надала узагальнений звіт щодо роботи на минулому тижні:

І. ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ

Установа департаменту продовжувала працювати в плановому дистанційному режимі, організованому в умовах карантину: документи приймалися за допомогою пошти або через електронні сервіси, надання окремих соціальних послуг, які потребували виключно особистої присутності заявників, проводилися з дотриманням заходів безпеки, проведено особистий прийом громадян в рамках «прямої телефонної лінії».

Протягом звітного періоду мешканцями Сумської міської ОТГ було залишено в скриньках 702 пакети документів (з початку карантину – 10 832). Основні питання стосувалися оформлення державних соціальних допомог та субсидій (577), надання пільг (86), матеріальної допомоги (47), інші питання соціального захисту (44). Також, окремо в скриньку для державних соціальних інспекторів, громадянами залишено 585 пакетів документів, які в подальшому було опрацьовано та розглянуто на засіданнях відповідної комісії.

Загалом на минулому тижні департаментом надано 1 181 соціальну послугу з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

ІІ. РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА

Можливістю отримати консультації у телефонному режимі скористалося:

– за багатоканальним номером 788-888  – 344 особи;

– за номером мобільного телефону 050-407-81-99 – 349 особи;

– через телефонний апарат, що знаходиться біля входу в адмінбудівлю департаменту (короткі номери) – 479 осіб.

Протягом тижня здійснювалася робота в інформаційно-роз’яснювальному напрямку:

  • 22 липня було проведено особистий прийом  з питань соціального захисту в рамках «прямої телефонної лінії» першим заступником директора департаменту Маринченко Світланою Борисівною. На «пряму телефонну лінію» надійшло звернення з питання надання додаткових виплат особі з інвалідністю з дитинства.
  • З метою інформування мешканців Сумської міської ОТГ з актуальних питань соцзахисту, змін в законодавстві, умов надання соціальних гарантій  та поточної роботи департаменту, на офіційному веб-сайті департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (dszn@smr.gov.ua) та в соціальній мережі Facebook на сторінці «Соціальний захист міста Суми» було опубліковано 14 інформаційних статей. Всього за тиждень розміщено на різних інтернет-ресурсах 94 інформацій з питань соціального захисту, що стосуються роботи департаменту та підпорядкованих міських установ соціального захисту.

ІІІ. ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ

Продовжувалася робота по опрацюванню справ одержувачів житлової субсидії, по яким надійшла інформація про наявність простроченої понад три місяці заборгованості по сплаті за ЖКП в сумі понад 340 гривень. Таким 740 домогосподарствам не призначено в автоматичному режимі житлову субсидію на неопалювальний період. Представники всіх даних домогосподарств повідомлені в телефонному режимі або листами про можливість визначення права на призначення житлової субсидії з травня 2020 року у разі документального підтвердження погашення заборгованості протягом двох місяців з моменту повідомлення: на тепер тільки по 312 домогосподарствам поновлено надання житлової субсидії: протягом тижня – 23.

ІV. ПІЛЬГИ та ДОПОМОГИ

Минулого тижня департаментом було перераховано:

– усіх видів державної соціальної допомоги за поточний місяць по додатковим відомостям 435 одержувачам на 1,7 млн. гривень;

– щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП, основної заявки липня 2020 року – 232 внутрішньо переміщеним особам на 334,5 тис. гривень;

– державну «карантинну» допомогу додаткової заявки за липень поточного року 1 109 фізичним особам-підприємцям, які належать до першої та другої групи платників єдиного податку та в сім’ях яких виховуються діти віком до 10-ти років, на 346,8 тис. гривень;

– 6 вищим навчальним закладам для забезпечення проведення виплати 541 студенту, якому призначено соціальну стипендію за липень 2020 року, на 878,7 тис. гривень;

– одноразову матеріальну допомогу в розмірі 1 100 гривень – 167 особам з інвалідністю І та ІІ групи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до осіб 1 категорії;

– Комунальному підприємству «Електроавтотранс» за рахунок коштів бюджету Сумської міської ОТГ відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян в сумі 1 488,6 тис. гривень;

– Акціонерному товариству «Українська залізниця» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян на залізничному транспорті у приміському сполученні в сумі 250 тис. гривень.

V. ВИКОНАННЯ МІСЬКИХ ПРОГРАМ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Відповідно до програми Сумської міської ОТГ «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей» 37 сім’ям учасників бойових дій, які фактично проживають за адресою: м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 165, проведено відшкодування вартості спожитих житлово-комунальних послуг за червень 2020 року на загальну суму 6,3 тис. гривень.

На виконання програми Сумської міської ОТГ «Милосердя» 61 особі з інвалідністю та дітям з інвалідністю відшкодовано за квітень-червень 2020 року витрати на оплату послуг з доступу до інформаційної мережі Інтернет на 10,5 тис. гривень.

 

VI. ЗАСІДАННЯ МІСЬКИХ КОМІСІЙ

В режимі відеозв’язку проведені планові засідання:

  • комісії з питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, для розгляду на якій підготовлено подання по 188 справам одержувачів житлової субсидії. В ході роботи комісії, враховуючи рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 07.07.2020 № 342, прийнято позитивне рішення на призначення житлової субсидії на неопалювальний період 2020 року без врахування акту обстеження матеріально – побутових умов проживання.
  • комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, для розгляду на якій підготовлено пакети документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог 24 внутрішньо переміщеним особам, та по яким комісією без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання такої особи прийнято позитивне рішення щодо надання відповідних виплат.