м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Опікунською радою при органі опіки та піклування Сумської міської ради проведено ювілейне засідання, під час якого підведені підсумки не лише за І квартал 2021 року, а й опрацьовано результати роботи за період із липня 2013 року

Щоквартально опікунська рада при органі опіки та піклування Сумської міської ради підводить підсумки роботи. Не стало виключенням і засідання дорадчого органу, що відбулося 6 квітня, яке, до речі, стало ювілейним – сотим – за час виконання департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради повноважень щодо вирішення питань опіки та піклування над повнолітніми особами. До того ж під час останнього засідання підведено підсумки роботи не лише за І квартал поточного року, а опрацьовано й результати роботи за весь період із липня 2013 року.

Так, із липня 2013 року за результатами засідань дорадчого органу підготовлено та прийнято 99 рішень виконавчого комітету Сумської міської ради, в т.ч. із початку року – 2. Заявниками за цей час подано 670 заяв з питань, що належать до компетенції органу опіки та піклування, в І кварталі 2021 року – 11.

Згідно з наданими пропозиціями підготовлено та направлено до судових органів 256 клопотань щодо кандидатур опікунів; 77 опікунів призначено рішеннями виконавчого комітету Сумської міської ради. Як наслідок, опікунами стали 329 громадян, з початку 2021 року – 12.

За час існування опікунської ради взято участь у 943 судових засіданнях, у т.ч. в І кварталі 2021 року – 22.

Орган опіки та піклування Сумської міської ради виступав заявником у 14 справах, у т.ч. із питань призначення опіки – 6, звільнення опікунів у зв’язку з неналежним виконанням обов’язків – 5, поновлення дієздатності повнолітнім особам – 3. Судовими органами задоволено 12 із цих заяв.

З метою покращення житлово-побутових умов та захисту майнових прав підопічних опікунам надано 75 дозволів на укладання правочинів із нерухомим майном недієздатних, у поточному році – 1.

Оновлюється та підтримується в актуальному стані реєстр недієздатних повнолітніх осіб, до якого внесено відомості про 431 особу; відповідну інформацію внесено до Централізованого банку даних із проблем інвалідності.

Згідно з затвердженими графіками проведено 3379 обстежень житлово-побутових умов проживання недієздатних осіб; 4448 громадянам надано методичну допомогу з питань опіки та піклування над повнолітніми особами, які за станом здоров’я не можуть здійснювати свої права та виконувати обов’язки; протягом І кварталу поточного року – 158 та 222 відповідно.

Сформовано архів опікунської ради, до якого з різних підстав внесено 360 особових справ недієздатних осіб та матеріалів, наданих заявниками та судовими органами, у т.ч. 248 – у зв’язку зі смертю підопічних, 85 – залишенням судами без розгляду, 16 – зміною місця проживання, 7 – відновленням дієздатності.

Відповідно до програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» за рахунок коштів територіальної громади надаються пільги на оплату за житлово-комунальні послуги 49 недієздатним особам з інвалідністю з дитинства І та ІІ групи з діагнозом ДЦП в розмірі 100% та 50% відповідно. Також, починаючи із 2016 року, виплачується одноразова матеріальна допомога опікунам, у яких під опікою перебуває по 2 повнолітні недієздатні особи, у розмірі одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на кожного підопічного. У 2021 році видатки складають 28304,00 грн.

Діяльність органу опіки та піклування Сумської міської ради висвітлено у 85 інформаційних матеріалах та проведено 14 інформаційних заходів із питань опіки та піклування (брифінги, засідання у форматі «круглого столу», наради, семінари та консультації громадян).

Нагадуємо, що засідання опікунської ради проводяться кожен перший вівторок місяця. Допомогу з питань, що входять до компетенції дорадчого органу, можна отримати за телефонами 787-145, 787-147.