м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Опікунська рада забезпечує захист прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб

З метою вирішення соціально-побутових питань, захисту майнових прав та інтересів повнолітніх осіб, які внаслідок інтелектуальної недостатності або стійких психічних розладів не усвідомлюють значення своїх дій та не можуть керувати ними, діє опікунська рада при органі опіки та піклування Сумської міської ради.

7 червня заступником міського голови Вірою МОТРЕЧКО проведено чергове засідання ради. Працівниками департаменту соціального захисту населення підготовлено для розгляду 8 заяв мешканців громади щодо встановлення опіки над повнолітніми особами, в разі визнання їх судом недієздатними, призначення опікуна та надання дозволу на вчинення правочину від імені та на ім’я недієздатної особи. За результатами засідання надані відповідні пропозиції органу опіки та піклування міської ради шляхом підготовки проекту рішення виконавчого комітету.

Департаментом соцзахисту сформовано реєстр недієздатних повнолітніх осіб, що налічує 413 громадян. Із них, 69 –  влаштовано до інтернатних установ або лікувальних закладів для осіб, які страждають на психічні розлади.

Для 294 повнолітніх недієздатних осіб, які під час воєнного стану залишаються в громаді, організовано видачу гуманітарної допомоги у вигляді продовольчих товарів тривалого зберігання та засобів гігієни.

Отримати роз’яснення щодо подачі заяв із питань встановлення опіки над повнолітніми особами та визначеного законодавством пакету документів, які до них додаються, можна при особистому зверненні до департаменту або ж за телефонами 788-888, 787-146. Для зручності, документи можна направити на електронну адресу dszn@smr.gov.ua або поштовим відправленням (40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35).