м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Опікунська рада при органі опіки та піклування звітує про роботу за 2019 рік

Відповідно до наданих повноважень департамент соціального захисту населення Сумської міської ради вирішує в межах компетенції у встановленому законодавством порядку питання встановлення опіки та піклування над повнолітніми особами. Протягом 2019 року проводилася роботу у даному напрямку, про що надаємо наступну інформацію.

На 13 засіданнях опікунської ради, проведених протягом року, розглянуто 60 заяв, що стосуються питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами.

Виконавчим комітетом Сумської міської ради прийнято 12 рішень з питань опіки та піклування над повнолітніми особами, скарг на дії опікунів, укладання правочинів з нерухомим майном недієздатних тощо. Представників органу опіки та піклування міської ради було залучено до 87 судових засідань. Як наслідок, над 21 особою встановлено опіку, надано 13 дозволів на укладання правочинів з нерухомим майном недієздатних з метою покращення житлово-побутових умов та захисту майнових прав підопічних.

Реєстр недієздатних повнолітніх осіб, до якого внесено відомості про 439 осіб, оновлюється та підтримується в актуальному стані, оновлення також вносяться до Централізованого банку даних з проблем інвалідності.

Проведено 518 обстежень житлово-побутових умов недієздатних осіб, 560 громадянам надано методичну допомогу, видано 376 посвідчень опікуна.

До архівних матеріалів опікунської ради з різних підстав внесено 308 особових справ недієздатних осіб та інформацій, наданих заявниками та судовими органами, в т.ч.: 209 в зв’язку зі смертю підопічних, 77 – залишенням судами без розгляду, 13 – зміною місця проживання, 7 – відновленням дієздатності, 1 – із закінченням строку дії рішення про визнання недієздатним.

Відповідно до програми Сумської міської об’єднаної територіальної громади «Милосердя» на 2019-2021 роки, затвердженої до рішенням Сумської міської ради від 28 листопада 2018 року № 4148-МР (зі змінами) отримали одноразову матеріальну допомогу 7 опікунів, у яких під опікою перебуває двоє повнолітніх недієздатних осіб, на загальну суму 20958,00 грн. (по 2994,00 грн. на сім’ю).

За сприянням опікунської ради за коштів, що передбачені у міському бюджеті на виконання виборчих програм і доручень виборців, надано матеріальну допомогу опікунам 10 недієздатних осіб для придбання памперсів та лікування на загальну суму 19,0 тис. грн.

Нагадуємо, що засідання опікунської ради проводяться кожен останній вівторок місяця, допомогу з питань, що входять до компетенції опікунської ради, можна отримати за адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, кабінети 210 та 211, багатоканальний номер телефону – 788-888.

Графік опікунської ради на 2020 рік