Тренінг «Участь громадян в процесах управління на місцевому рівні з застосуванням принципу гендерної рівності» – опановуємо механізми забезпечення гендерної рівності, застосування принципів участі у розвитку місцевої громади, запровадження практик прозорості та доброго врядування.
Участь у дводенному тренінгу прийняла Олена Бутова, заступник директора департаменту – начальник управління соціально-трудових відносин.
Під час тренінгу значна увага приділялась налагодженню двостороннього діалогу між владою та мешканцями громад при вирішенні соціальних питань, запровадженню гендерно чутливих соціальних послуг.
Створення безпечного середовища для всіх мешканців громади (гендерно чутлива громада) – це про відчуття безпеки кожного і кожної. Це про те, чи можемо ми безпечно пересуватися вулицями, чи можемо як жителі громади реалізувати своє право на соціальні послуги, медичну допомогу, безпечне місце проживання та інші адміністративні послуги.
Планування місцевої інфраструктури з огляду на потреби всіх у громаді та доступність її з урахуванням гендерних потреб людей є надзвичайно важливим. Відзначається, що жінки і чоловіки, зважаючи на їх вік, місце проживання, сімейний статус, можуть мати різні потреби та стикаються з різними бар’єрами на шляху до отримання будь-якої послуги, яка пропонується в громаді.
Окрім того, громади, які приймають внутрішньо переміщених осіб, стикаються з новими викликами створення та впровадження гендерно чутливих послуг для цих осіб, із викликами реагування на випадки гендерно зумовленого насильства у таких сім’ях, із потребою надання допомоги потерпілим від воєнних злочинів тощо.
Від того, як справляться громади з поставленими завданням, залежить, чи зможуть мешканці громади почуватися безпечно.