м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Одинокі пенсіонери, старші за 80 років, мають право на щомісячну допомогу

29 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за № 663, якою змінені умови призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд. Внесеними змінами запроваджено новий вид допомоги – на догляд одинокими особам, які досягли 80-річного віку.

Така державна соціальна допомога надається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду, і одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Визначено, що до одиноких осіб, які мають право на допомогу на догляд, належать громадяни, які не мають працездатних родичів, а це – дітей, чоловіка  (дружини), зобов’язаних за законом їх утримувати.

Наголошуємо, що основним документом для призначення допомоги на догляд визначено висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов’язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду. Такий документ видається органами охорони здоров’я за місцем проживання.

Допомога на догляд призначається у розмірі 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратити працездатність (з 01.01.2020 – 655,20 грн., з 01.07.2020 – 684,80 грн.). Важливо зазначити, що у випадку неотримання надбавки до пенсії на догляд та компенсації на догляд, які надаються органами соціального захисту населення та органами Пенсійного фонду допомога буде призначена з 1 січня 2020 року. В іншому випадку, тобто у разі вже отримання надбавки до пенсії на догляд, компенсації за надання соціальних послуг, допомоги на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсації на догляд за особою з інвалідністю або особою, яка досягла 80-річного віку, допомога призначається у разі припинення виплати вказаних компенсацій, надбавки.

Отримання соціальної послуги «догляд вдома» в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) не впливає на призначення зазначеного виду допомоги.

Тож, пропонуємо не зволікати з отриманням висновку лікарсько-консультативної комісії про потребу у постійному сторонньому догляді та звернутися до департаменту соціального захисту населення для подання відповідної заяви. Крім заяви, при зверненні також заповнюється декларація про доходи та майно, пред’являється паспорт громадянина України, довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами: 787-122, 787-123, 050-407-81-99 та багатоканальним номером  788-888.