м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Нагальні питання захисту жінок, які постраждали від домашнього насильства, обговорили в Сумах

27 липня директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік взяла участь у «круглому столі» на тему: «Об’єднаємо зусилля задля створення міста безпечного для жінок і дівчат», який був проведений Громадською організацією «Ліга сучасних жінок», за підтримки Уряду Канади в рамках проекту: «Жінки України: залучені, спроможні, незламні».

Мета цього заходу – оптимізація багатостороннього діалогу між представниками владних структур, комунальних установ, громадськості та медіа з метою сприяння створенню притулку для жінок та жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства в м. Суми.

Відкрила захід Ольга Полякова, керівник проекту, голова ГО «Ліга сучасних жінок».

Про створення в Україні спеціалізованих служб для осіб, постраждалих від домашнього насильства, присутніх поінформувала менеджер проекту Людмила Пономаренко.

Досвідом створення спеціалізованих служб у місті Івано-Франківськ поділилася з учасниками заходу Наталія Вишневецька, голова правління ГО «Д.О.М.48.24». Всі учасники «круглого столу» в своїх виступах зазначили, що кількість повідомлень (звернень) з приводу домашнього насилля за півріччя цього року зросла порівняно з попереднім та акцентували увагу на створенні спеціалізованого притулку або кризового центру з кризовою кімнатою для постраждалих від насилля.

За підсумками роботи «круглого столу» керівники проєкту запропонували учасникам заходу внести пропозиції до Меморандуму про взаємодію в рамках проєкту: «Суми – місто безпечне для жінок та дівчат» для подальшого його підписання.