м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Нагадуємо про терміни опрацювання документів для призначення соціальних допомог!

У зв’язку з надходженням численних звернень і запитань від громадян щодо термінів опрацювання документів, вважаємо за доцільне нагадати, що 2 липня 2020 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», якою було передбачено зміни в алгоритмі призначення та виплати допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Основними нововведеннями є, зокрема, зміна періоду, за який розраховується середньомісячний дохід родини.

Тож, для розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги (раніше було 6 місяців перед зверненням).

Наприклад: для осіб, які звертаються за призначенням допомоги в квітні поточного року враховуються доходи за III та IV квартал 2020 року, в разі звернення в травні поточного року – доходи за IV квартал 2020 року та I квартал 2021 року.

Крім того, змінами запроваджено електронний обмін із Державною податковою службою, Пенсійним фондом України (раніше надавалися довідки про доходи) та одержання інформації з державних реєстрів, зокрема, Реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Отже, для призначення допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги малозабезпеченим сім’ям після надходження всіх документів департамент збирає необхідну інформацію, зокрема, про розмір доходів усіх членів сім’ї, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації (раніше було 10 днів після подання всіх необхідних документів) приймається рішення про призначення, не призначення чи відмову в призначенні соціальної допомоги.

Важливо! Для своєчасного призначення допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги малозабезпеченим сім’ям заявникам необхідно вірно зазначати всі персональні дані членів сім’ї, в іншому випадку – без додаткових уточнень отримати всю необхідну інформацію за допомогою електронного обміну буде неможливо, що, в свою чергу, вплине на термін прийняття рішення.

За більш детальною інформацією можна звернутись за телефонами: 788-888, 787-122, 788-123, 050 4078199.