м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Надання послуг комунальними установами соціального захисту

Надання соціальних послуг комунальними установами соціального захисту мешканцям Сумської міської територіальної громади у листопаді було дещо обмеженими через підвищену захворюваність на COVID-19 та встановленими у зв’язку з цим карантинними обмеженнями. Та, не зважаючи на це, установи працювали, приділяючи увагу покращенню якості надання соціальних послуг, поліпшенню умов перебування отримувачів послуг в установах. 

Територіальний центр «Берегиня» забезпечує надання соціальних послуг усіма структурними підрозділами 3 283 особам: відділенням допомоги вдома обслуговується 974 осіб (у тому числі на платній основі надаються послуги догляду вдома 29 особам); відділенням соціальної підтримки громадян – 1 538 особам; відділеннями денного перебування – 684 особам, Будинком нічного перебування – 87 особам. Всього ж із початку цього року надано понад 101 тисячу соціальних послуг.

Завдяки реалізації проекту «Соціальний хліб» ПАТ «Сумська паляниця» забезпечує щотижня 300 одиноких громадян хлібобулочними виробами, з початку року безкоштовно соціальними робітниками видано понад 24 тисячі хлібобулочних виробів. Для ста осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах проводяться щотижневі благодійні обіди за кошти бюджету громади (на загальну суму 306 тисяч гривень), продуктами харчування  забезпечено 10 осіб на 970 гривень.

Із відвідувачами денних відділень терцентру з дотриманням карантинних вимог організовані екскурсії до закладів культури та мистецтва, прогулянки містом, проводяться різноманітні заходи в онлайн та офлайн режимах у різних напрямках роботи (майстер-класи, інформаційні години, спортивні заняття, психологічні тренінги, заняття на факультетах Університету третього віку).

Слід зазначити, що у структурі територіального центру «Берегиня» у жовтні 2021 року відбулися зміни: утворена нова структурна одиниця – Будинок нічного перебування, основними завданнями якого є надання соціальних послуг, соціальна інтеграція та реінтеграція, надання притулку та соціальний супровід при працевлаштуванні бездомних осіб (раніше такі послуги надав Центр реінтеграції бездомних осіб). Значна робота проведена у Будинку нічного перебування працівниками задля створення затишку та комфорту його відвідувачів. Впорядковано прилеглу територію, поновлено вуличне освітлення, введено в експлуатацію дезінфекційна камера, кімнати для проживання відвідувачів оздобили кімнатними квітами, виробами з декоративно-ужиткового мистецтва, виготовленими власноруч відвідувачами відділень денного перебування «Калина» та «Спільнота» терцентру. В Будинку функціонує бібліотека, яка налічує понад 350 книг з  різної тематики: детективи, фантастика, класика, історичні, релігійного спрямування. Тож, деякі отримувачі соціальних послуг з задоволенням читають цікаві книги та обговорюють між собою.

Для поліпшення побутових умов, забезпечення медичними засобами та продуктами харчування отримувачів соціальних послуг у Будинку нічного перебування проводиться співпраця з різними громадськими, благодійними та релігійними організаціями. Так, від благодійного фонду «Хельвеція» отримана благодійна допомога у вигляді постільного приладдя (всього 92 одиниці),  Всеукраїнською організацією по служінню організовано вечерю для 20 отримувачів соціальних послуг, а громадська організація «Шанс» надала 30 швидких тестів на ВІЛ-інфекцію.

Центр учасників бойових дій, який діє з 2017 року, – єдина у своєму форматі установа з надання послуг учасникам бойових дій, членам їх сімей, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) захисників України. Унікальність закладу полягає в тому, що в одному місці безкоштовно можна отримати соціальні, юридичні, психологічні, медичні та фізіотерапевтичні послуги. На сьогодні послугами Центру вже користуються 2 368 осіб зазначених вище категорій, а це 64% від загальної кількості (3 923 особи), які проживають на території громади.

Послугами Центру протягом листопада скористалось 488 осіб, яким надано 867 послуг, а саме: відділенням соціальної адаптації надано 394 послуги 287 особам; 450 послуг надано медичним відділенням 178 особам; юрисконсультом – 23 послуги 23 особам.

Працівниками установи протягом місяця проводилася робота, направлена на підтримку ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих чи померлих захисників України. Вшанування пам’яті тих, хто поклав своє життя за незалежність та суверенітет України – святий oбoв’язoк кожного громадянина. Працівники установи взяли участь у заходах та віддали шану пам`яті полеглим та померлим захисникам України Олександру Галушкіну, Сергію Табалі, Артему Коханому, Юрію Вєтрову, Костянтину Береговому, Євгену Коростильову, Андрію Степанцю.

Світ тримається на небайдужих, чуйних людях, завжди готових допомогти і надати підтримку. Завдяки проведеній роботі з благодійниками, передана допомога у вигляді  засобів гігієни та речей для родини загиблого захисника України.

З метою організації сімейного відпочинку Центром організовано безкоштовний перегляд 9 вистав для захисників України та їх родин в театрі імені М.С. Щепкіна.

Більш детально про роботу комунальних установ можна дізнатись на сайті Центру учасників бойових дій (http://atocentr.sumy.ua/) та на сторінці у Facebook (https://www.facebook.com/rehabilitationcentreATOSumy/);  територіальний центр «Берегиня» – сторінка у Facebook https://www.facebook.com/groups/1641683899456932

Контактні дані підзвітних комунальних установ:

  • КУ «Центр УБД» – м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165/71, тел. 050-107-94-53
  • КУ «СМТЦСО (НСП) «Берегиня» – м. Суми, вул. Інтернаціоналістів, 18, тел. 050-405-56-70,  32-77-74