м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

На засіданнях дорадчих органів міської ради вирішували питання соціального захисту

6 вересня у приміщенні департаменту соціального захисту населення проходили засідання міських комісій, до відання яких відносяться питання соціального захисту. Головою цих дорадчих органів є заступник міського з питань діяльності виконавчих органів ради Віра Мотречко.

Комісією по розгляду заяв щодо надання цільової матеріальної допомоги для вирішення питань, пов’язаних з проведенням капітального ремонту власних житлових будинків (квартир) особами, які згідно із законодавством мають право на таку пільгу, розглянуті документи про взяття на облік особи з інвалідністю внаслідок війни.

Цільова матеріальна допомога для проведення капремонту надається за рахунок коштів бюджету Сумської міської територіальної громади таким категоріям, як особи з інвалідністю внаслідок війни, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, що визнані особами з інвалідністю; особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань.

На сьогоднішній день на обліку в департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради перебуває 16 осіб, які звернилися  з питання надання цільової матеріальної допомоги. У 2021 році 5 осіб отримали допомогу, та за рахунок отриманих коштів провели капітальний ремонт власних житлових приміщень.

У ході роботи комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (попали безвісті), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, одноголосно прийнято рішення про призначення внутрішньо переміщеній особі, яка визнана учасником бойових дій, компенсації за належні для отримання жилі приміщення, у розмірі 1,5 млн. гривень. Також надано дозвіл внутрішньо переміщеній особі, яка перемістилася з території, на якій проводяться бойові дії, на відкриття поточного рахунка із спеціальним режимом використання у відділенні АТ «Ощадбанк» на території Сумської міської територіальної громади.

Залишається не профінансованою грошова компенсація з державного бюджету 25 особам на загальну суму 38 млн. гривень.

На засіданні опікунської ради при органі опіки та піклування розглянуто 6 заяв щодо встановлення опіки над повнолітніми особами, в разі визнання їх судом недієздатними, призначення опікуна над недієздатною особою, знаття опікунських обов’язків, надання дозволу на вчинення правочину.

З початку року представники органу опіки та піклування, як заінтересовані особи, залучались до участі в 44 судових засіданнях. Як наслідок, над 6 особами встановлено опіку вперше, 6 – подовжено терміни перебування під опікою. В реєстрі недієздатних повнолітніх осіб обліковується 408 громадян, 69 з яких влаштовано до інтернатних установ або лікувальних закладів для осіб, які страждають на психічні розлади. З метою контролю та вирішення питань осіб, що перебувають під опікою, проведено обстеження житлово-побутових умов 222 недієздатних осіб (під час воєнного стану – 147), надано методичну допомогу з питань опіки та піклування 232 громадянам.