м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

На минулому тижні мешканці громади активніше зверталися до департаменту соціального захисту населення

Вже не один місяць департамент соцзахисту населення працює в обмеженому режимі. Мешканці громади до цього звикли, і червона зона, яка віднедавна діє на території Сумської області, особливих коректив у його роботу не внесла – такий стан речей став уже звичним.

Зрозуміло, що переважна більшість серед тих, до звертається до департаменту, – це пенсіонери, люди з інвалідністю, молоді сім’ї. Вони потребують деяких роз’яснень при призначенні соціальної допомоги, заповненні документів і т.п. І отримати їх вони хочуть, особисто спілкуючись із нашим співробітником. Але, з огляду на заходи, що попереджають поширення коронавирусної інфекції, особистий прийом громадян ведеться тільки за попереднім записом. Так, протягом минулого тижня на спеціально обладнаних місцях було прийнято 224 мешканці громади. Попередньо записатися на прийом можна за телефонами: 78-88-88 (багатоканальний), а також мобільний (050) 407-81-99. Тут проінформують і з інших питань.

Крім того, в департаменті працюють понад два десятки номерів телефонів, у тому числі й мобільних, за якими можна ставити питання по конкретних напрямках – по субсидіях, нарахуваннях та виплатах пільг, реабілітації дітей, учасників АТО і т.д. Всі вони вказані на нашому сайті в розділі «Про департамент» – «Контактна інформація» (https://dszn.smr.gov.ua/kontaktna-informatsiya/).

Тому ще раз підкреслюємо: йти на прийом у більшості випадків немає необхідності, оскільки багато питань можна вирішити в інший спосіб – документи залишити в скриньках, розміщених у фойє адмінбудинку, в якому знаходиться департамент, надіслати поштою за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 35, 40035, або через онлайн-сервіс на офіційному сайті Мінсоцполітики в розділі «Е-сервіси». Із бланками заяв і зразками заповнення документів можна ознайомитися на сайті департаменту. Якщо виникає питання, його також можна написати й залишити в скриньці, вказавши свій телефон. Наш фахівець із ним розбереться і надасть консультацію, передзвонивши вам за вказаним номером телефону.

Протягом минулого департаментом надано 3 560 послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 2 520 консультацій з усіх питань соціального спрямування, що на 700 більше ніж минулого тижня, що пов’язано із затримкою у фінансуванні житлових субсидій та пільг за березень 2021 року.

26 852 мешканцям громади при надходженні фінансування забезпечено виплату субсидій та пільг за березень на загальну суму 42,6 млн. гривень. Вже з 19 квітня громадяни мають можливість отримати дані кошти в банківських установах.

695 одержувачам проведено виплату всіх видів державної соціальної допомоги за поточний місяць по додаткових відомостях на 4,2 млн. гривень.

242,2 тис. гривень відшкодовано витрат за пільгове перевезення окремих категорій громадян КП «Електроавтотранс».

12 Почесним донорам України, які є особами з інвалідністю, виплачено разову матеріальну допомогу в розмірі 1 тисяча гривень (на виконання програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя»).

Для 71 особи забезпечено виплату щомісячних соціальних гарантій за квітень на 125 тис. гривень: виплачено грошову допомогу 7 особам, яким виповнилося 100 і більше років, та 26 особам із числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилося 95 і більше років; особі з інвалідністю І групи з дитинства, майстру спорту України з пауерліфтингу та армспорту, чемпіону України та Європи з пауерліфтингу; 2 ветеранам підпільно-партизанського руху та учаснику бойових дій, який захищав та визволяв місто Суми в період Другої світової війни; 5 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа учасників бойових дій в Афганістані та 13 членам сімей загиблих в Афганістані воїнів-інтернаціоналістів, а також 16 дітям з інвалідністю, хворим на рідкісні (орфанні) захворювання, які потребують спеціального дієтичного харчування та постійного прийому медичних препаратів.

119 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу (490 тис. гривень).

5 сім’ям загиблих (померлих) захисників України надано матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у сумі 10 тис. гривень (відповідно до програми Сумської міської ТГ «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»).

Двом захисникам України, які отримали захворювання під час участі в АТО, надано разову матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень.

7 сім’ям захисників України, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу (49,8 тис. гривень).

26 дітям загиблих (померлих) захисників України виплачено щомісячні соціальні гарантії (в розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) та 4 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа захисників України (по 1 200 гривень кожному).

Не залишаються без уваги й найбільш вразливі категорії населення. Так, соціальні робітники територіального центру «Берегиня» на дому обслуговують 786 одиноких мешканців громади. Для 100 з них двічі на тиждень безкоштовні обіди доставляють прямо додому, а 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами. Крім того, онлайн-заходами за минулий тиждень було охоплено майже півтисячі осіб.

«Центр учасників бойових дій» здійснював прийом відвідувачів із дотриманням усіх протиепідемічних заходів. За минулий тиждень 375 послуг тут отримали 198 осіб.

Центром реінтеграції бездомних осіб послуги відділення нічного перебування надано 26 особам, відділення обліку бездомних осіб5 громадянам, в тому числі надано допомогу в оформленні документів – 1 бездомному.