м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

На координаційній раді у справах ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, що діє при виконкомі, обговорили важливі питання

Актуальні питання соціальної підтримки пільгових категорій населення обговорили на координаційній раді, засідання якої проходило 30 листопада під  головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віри МОТРЕЧКО.

Участь у засіданні приймали представники департаменту соціального захисту населення, управління охорони здоров’я, громадських організацій, які опікуються питаннями соціального захисту осіб з інвалідністю.  

У виступі заступника директора департаменту – начальника управління у справах осіб з інвалідністю та соціального Алли КОЛЯР акцентувалася увага на заходах, які передбачені програмою Сумської  міської територіальної громади «Милосердя» для підтримки даних категорій осіб, про соціальні послуги, які надають підзвітні департаменту комунальні установи (територіальний центр «Берегиня» та Центр учасників бойових дій).

Заступник начальника управління охорони здоров’я Степан ПАК розповів присутнім ради про безкоштовні медичні послуги в рамках укладених із лікарями декларацій, вакцинацію проти COVID-19, роботу реабілітаційних центрів, створених у 2021 році  на базі медичних закладів.

У дружній атмосфері учасники засідання поділилися досвідом роботи у напрямку забезпечення реалізації прав осіб з інвалідністю. Координатор громадської організації «Ініціативи Слобожанщини» Дарія САССА розповіла про вжиті заходи щодо поліпшення життя незрячих мешканців громади, а саме: створення бібліотеки аудіокниг, яка налічує 11 тисяч примірників, розроблення безкоштовного мобільного додатку «Автобус Суми», який допомагає людям з інвалідністю по зору вільно користуватися громадським транспортом.

Голова правління Сумської обласної організації УТОГ Олеся КОВТУН ознайомила присутніх із  Всеукраїнським проєктом «Сервіс УТОГ – 24/7» – системою цілодобового дистанційного відеозв’язку з перекладачем жестової мови Українського товариства глухих, що дозволяє особам з порушеннями слуху вільно комунікувати, отримуючи соціальні та адміністративні послуги.

Про реабілітаційні заходи, що спрямовані на покращення психо-емоційного стану дітей з порушеннями розвитку,  підвищення рівня соціальної адаптації осіб з інвалідністю у своєму виступі доповіла директор Центру «Сприяння» громадської організації «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» Тетяна ГУСЄВА.

Вячеслав НИЧИПОРЕНКО, голова Сумської міської організації ветеранів України, повідомив про досягнення організації у питаннях виховання молоді, розвитку волонтерського руху серед  ветеранів.

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Вірою МОТРЕЧКО та Аллою КОТЛЯР було висловлено глибоку подяку активним громадським діячам та вручені відзнаки міського голови – Олегу ГАБУ, Миколі ПЕДОРЕНКУ, Анатолію САССІ, та директора департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради – Тетяні ГУСЄВІЙ, Олесі КОВТУН, Людмилі ШРАМКО.

Проведення подібних заходів є прикладом співпраці міської влади з громадськістю у питаннях посилення уваги до захисту гідності, прав та благополуччя соціально незахищених верств населення.