м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

На час карантинних обмежень ті, хто потребує підтримки, не залишились наодинці зі своїми проблемами

Буде добре, як мине зле

(українське прислів’я)

Кажуть, що саме у складні часи чітко видно добрі справи. Рік тому ще ніхто з нас не міг навіть уявити, що нам всім доведеться пережити карантин, локдаун і пов’язані з ними обмеження, але саме головне, що ніхто не залишився наодинці. Для кожного було знайдене добре слово чи зроблена корисна справа.

Мешканці Сумської міської територіальної громади не залишені на самоті зі своїми проблемами в період запровадження карантинних заходів. Комунальною установою «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» охоплено 2135 мешканців громади з числа одиноких людей похилого віку та осіб з інвалідністю, яким надаються соціальні послуги та благодійна допомога.

Світ поступово змінюється, міняються й цінності, і дуже добре, що разом із тим поступово приходить розуміння, що сенс життя в тому, щоб робити добро. Люди, які потребують отримання соціальної послуги догляд вдома, можуть відчути на собі турботу і піклування в повній мірі.

77 соціальних робітників відділень соціальної допомоги вдома територіального центру щоденно надають комплекс соціально-побутових послуг 850 потребуючим, забезпечують підопічних продуктами харчування, засобами догляду, проводять оплату за житлово-комунальні послуги. Разом із волонтерами здійснюється доставка продуктів харчування для громадян, які звертаються за допомогою.

Тарас Шевченко казав, що діла добрих оновляться, а справи злих загинуть. В період карантину в суспільстві збільшується кількість людей, які сіють добро. Продовжується співпраця з приватними підприємцями, які надають благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування. Їх змогли отримати 230 осіб, які опинились в складних життєвих обставинах.

За бюджетні кошти Сумської міської територіальної громади з 23 березня 2021 року організована адресна доставка щотижневих благодійних обідів для 100 людей похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають в складних життєвих обставинах.

В рамках соціального проєкту «Соціальний хліб», починаючи з вересня 2020 року, двічі на тиждень 300 осіб забезпечуються безоплатно хлібобулочними виробами і, таким чином, продовжується реалізація ефективної системи соціального захисту сумчан. Так, за березень, отримано 1350 буханок хліба та 1350 батонів.

Для здійснення заходів із соціального супроводу маломобільних верств населення, в тому числі під час карантину, надається транспортна послуга «Соціальне таксі». 25 осіб, з числа потребуючих, які отримують послуги гемодіалізу, підвозяться на постійній основі. Всього в 2021 році надано послугу 63 особам.

У період карантинних обмежень користування громадським транспортом забезпечено підвезення соціальних робітників.

Людина постійно повинна рухатись вперед, саме тому в онлайн-режимі проводяться майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, конкурси, заняття з ранкової гімнастики в синхронному режимі, заняття на факультетах «Університету третього віку», якими охоплено понад 200 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.

Постійно долучаються до занять в Університеті третього віку в онлайн-режимі на сторінці в «Фейсбуці» люди похилого віку. Факультет сучасних технологій проводить роботу по розширенню знань про такий складний для людей похилого віку віртуальний світ. Відділення садівництва-городництва пропонує нові підходи до улюбленого українцями дачного сезону та опікування рослинами в квартирах на підвіконні. Віртуальний туризм запрошує до цікавих подорожей світом, а мистецький факультет знайомить із світовими шедеврами культури.

Щоб ніхто не залишився зі своїми проблемами наодинці, практичний психолог проводить індивідуальні консультування по телефону, які потрібні для підтримки та стабілізації психоемоційного стану. Послугою охоплено 120 осіб з інвалідністю та 300 осіб похилого віку.

У комунальній установі працюють спеціалісти, які мають великий досвід роботи, професіонали своєї справи: фахівець із лікувальної фізкультури, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, інструктор з трудової адаптації, соціальний працівник, які щоденно здійснюють моніторинг ситуації та потреб у родинах, щоб надавати відповідну фахову допомогу.

Карантин не припинив активне життя установи. Проводяться конкурси та спортивні змагання з дотриманням усіх протиепідемічних вимог. До участі в них уже залучено 250 осіб з інвалідністю та літніх мешканців нашого міста.

Працівники соціального захисту намагаються зробити якомога більше, щоб задовольнити потреби людей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях та потребують допомоги під час пандемії. Звісно, що утримання батьків дітьми є відповідною компенсацією за догляд і турботу. Зазвичай, діти добровільно допомагають своїм непрацездатним батькам і турбуються про них. Любов, доброта, порядність, чесність – поняття етичні, а не юридичні. Проте, зрозуміло, що неможливо змусити дорослих повнолітніх дітей любити, поважати своїх батьків та піклуватися про них. Тому перед нами стоїть вкрай важливе завдання виявити тих громадян, кому просто необхідна допомога, і не зупинятися на досягнутих результатах.

Для отримання соціальних послуг у територіальному центрі потребуючі особи можуть звернутися до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (вул. Харківська, 35, тел. 787-139) або безпосередньо до територіального центру (вул. Інтернаціоналістів, 18, тел. 32-32-60, 63-54-14, моб. 050-40-55-670).