м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

На базі Центру УБД відбулася зустріч із сім’ями загиблих захисників України

На минулому тижні в Центрі учасників бойових дій відбулася зустріч членів сімей загиблих (померлих) захисників України з керівниками та спеціалістами департаменту соціального захисту населення.

Заступник директора департаменту – начальник управління у справах осіб з інвалідністю та соціального обслуговування громадян Алла Котляр проінформувала присутніх про виконані показники зазначеної програми. Вона зазначила, що в 2021 році для соціальної підтримки захисників України та членів їх сімей у бюджеті Сумської міської громади передбачено 33 365,5 тис. гривень. Завдяки програмі надаються додаткові соціальні гарантії сім’ям загиблих захисників: 26 дітям виплачується щомісячна грошова допомога в розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; 20 дітям надана матеріальна допомога до Міжнародного Дня захисту дітей та буде ще  виплачена до Дня Незалежності України та Дня Святого Миколая. У програмі передбачені кошти для виплати 70 дружинам та батькам загиблих захисників України допомоги до Дня міста Суми. Також надається матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, відшкодовуються кошти за проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад залізничним транспортом.

Директор департаменту Тетяна Масік запропонувала присутнім на зустрічі взяти участь в обговоренні змін та доповнень до програми «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей» на 2022-2024 роки».

Разом із Галиною Березовою, начальником відділу персоніфікованого обліку пільг управління грошових виплат, компенсацій та надання пільг, присутні обговорили аспекти монетизації пільг на житлово-комунальні послуги, зміни до Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, в частині включення до Реєстру інформації про пільговика за фактичним місцем проживання.

         Детальну інформацію щодо переліку та умов надання послуг з соціальної адаптації, медичної реабілітації, які можна отримати в Центрі учасників бойових дій, присутні отримали від Олександра Ладики, заступника директора Центру.

Присутні поставити ряд питань працівникам департаменту, останні в свою чергу вислухали їх та взяли до уваги та виконання почуті звернення та пропозиції.