м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

На Алеї Почесних громадян Центрального кладовища міста Суми 12 лютого відбудеться вшанування пам’яті Дмитра Лісовенка

Об 11 годині 12 лютого на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища проходитимуть заходи із вшанування пам’яті та покладання квітів до могили загиблого захисника України – Дмитра Лісовенка.

12 лютого 2022 року минає 7 років з дня загибелі нашого земляка, захисника України, Лісовенка Дмитра Івановича. Дмитро народився 25 грудня 1982 року в місті Суми. Після закінчення Сумської загальноосвітньої школи № 7, навчався на слюсаря-ремонтника в державному професійно-технічному навчальному закладі «Сумський центр професійно-технічної освіти», згодом отримав вищу освіту в Сумському державному університеті.

З липня 2003 року працював у акціонерному товаристві «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», пройшовши шлях від слюсаря-ремонтника до старшого майстра дільниці. Усі – від робітника до керівництва, його поважали, бо Дмитро був дуже порядним і відповідальним. З початком військових дій на сході України був мобілізований до лав Збройних сил України та зарахований до складу 40-го окремого мотопіхотного батальйону 17-ї окремої танкової бригади. Загинув воїн під час мінометного обстрілу 12 лютого 2015 року в с. Новогригорівка Бахмутського району Донецької області при виконанні бойового завдання.

Указом Президента України від 04.06.2015 № 311/2015 за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Лісовенко Дмитро Іванович посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Рішенням Сумської міської ради від 02 грудня 2015 року № 15-МР Лісовенку Дмитру Івановичу було присвоєне звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

На фасаді будівлі цеху № 22 АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» та в холі Державного професійно-технічного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти» Дмитру Лісовенку встановлені меморіальні дошки.

Пам’ятаймо про тих, хто воював за Україну та віддав за неї найцінніше – своє життя!